Dokumenty Google - wspólna edycja pliku w wersji dla Androida

Niedawno Dokumenty Google dla Androida zostały wzbogacone o funkcję dostępu do plików bez łączności z internetem, a teraz ogłoszono wprowadzenie kolejnej oczekiwanej funkcji. Mowa tu o współpracy nad dokumentami z innymi użytkownikami, którzy używają swoich komputerów, tabletów lub smartfonów.

Dokumenty Google

Chcemy każdemu dać szanse bycia produktywnym niezależnie od tego, gdzie się znajdują - napisał Vadim Gerasimov na blogu Google. Jeśli też chcecie być produktywni i uczestniczyć we wspólnej pracy nad dokumentami, to teraz wystarczy wam w tym celu smartfon lub tablet z Androidem i aplikacja Dokumenty Google.

Aplikacja doczekała się także zmian w interfejsie, które ułatwiają pracę nad plikami. Wprowadzono przybliżanie i oddalanie za pomocą pinch to zoom (gest uszczypnięcia ekranu), wzbogacono formatowanie tekstu, dodano kolory, pogrubianie tekstu oraz możliwość szybkiego tworzenia listy punktów.

Zobacz również:

  • To czeka i Ciebie - już niedługo zmiany we wszystkich usługach Google. Jakie?
  • Jak wyeksportować dokument do pliku PDF w usłudze Dysk Google?
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Dokumenty dla Androida ciągle nie są aplikacją doskonałą. Nie oferują np. możliwości edycji dokumentów bez podłączenia do sieci, które można by zsynchronizować po uzyskaniu łączności. Wprowadzone obecnie zmiany są jednak korzystne i poprawiają użyteczność tej aplikacji dla smartfonów i tabletów.

Filmową prezentacja zmian w Dokumentach Google można obejrzeć poniżej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: