Dokumenty Microsoft Office można otwierać już bezpośrednio z Dropboksa

Partnerstwo Dropboksa z Microsoftem przynosi efekty. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami użytkownicy mogą już edytować pliki Office bezpośrednio z aplikacji mobilnej do smartfonów i tabletów.

Aplikacja Dropboksa do urządzeń mobilnych doczekała się aktualizacji. Od teraz użytkownicy Androida oraz iOS mogą odszukać plik z dokumentem tekstowym, arkuszem kalkulacyjnym lub prezentacją multimedialną umieszczony na swoim dysku w chmurze i otworzyć go bezpośrednio w jednej z aplikacji do obsługi plików Office. Wystarczy do tego wybrać nową opcję w menu aplikacji o nazwie edycja. Zmiany dokonane w pliku będą synchronizowane z chmurą oraz komputerem użytkownika.

Ta zmiana to tylko początek tego, co Microsoft i Dropbox przygotowali dla swoich użytkowników. Ściśle zintegrowane ze sobą rownież przeglądarkowe wersje chmury Dropbox oraz pakietu Microsoft Office. Przeglądając pliki na dysku w chmurze za pośrednictwem przeglądarki będzie można od razu otworzyć je w aplikacji webowej Office. Z poziomu przeglądarkowego Worda, Excela i Powerpointa będzie można też przeglądać zawartość Dropboksa.

Zobacz również:

  • Bądź produktywny i zapanuj nad chaosem w swojej głowie! Oto najlepsze aplikacje do robienia notatek
  • Awaria serwerów Microsoftu? Co się dzieje z Office 365?
Dokumenty Microsoft Office można otwierać już bezpośrednio z Dropboksa

Dzięki tym zmianom użytkownicy będą mogli korzystać z Dropboksa tak, jak dzisiaj korzystają z chmury bezpośrednio od Mocrosoftu, czyli OneDrive. Obie usługi będą funkcjonowały obok siebie, a od decyzji użytkownika zależy to, z której woli korzystać. Na mocy umowy między dwoma firmami powstanie też wreszcie oficjalna aplikacja Dropboksa do systemu Windows Phone. Obecnie dostępne są wyłącznie wersje do Androida i iOS.

źródło: winsupersite.com