Dokup sobie do iPoda... samochód!

Firma Mitsubishi zaprezentowała nowy model auta, wyposażony w obsługę iPodów w wersji nano. iCar dysponuje specjalnym slotem, przeznaczonym do współpracy z odtwarzaczem.

Mitsubishi iCar w wersji Play wyposażony został w system nawigacji satelitarnej z 7-calowym dotykowym wyświetlaczem LCD i dyskiem twardym o pojenmości 30 GB. Ponadto kierowcy oddano do dyspozycji czytnik CD, system sześciu głośników oraz analogowy tuner telewizyjny.

Dokup sobie do iPoda... samochód!

slot w którym umieszczamy iPoda

Niestety w samochodzie zabrakło możliwości odtwarzania muzyki zapisanej w formacie MP3. Sprawa jednak nie jest przegrana dla każdego, kto nosi przy sobie iPoda nano. Na przednim panelu umieszczono bowiem specjalny slot umożliwiający jego obsługę. Wystarczy po prostu włożyć do niego odtwarzacz i za pomocą dotykowego wyświetlacza wybrać ulubiony utwór.

Dokup sobie do iPoda... samochód!

dotykowy wyświetlacz poprzez który obsługujemy odtwarzacz

Samochód dostępny jest na rynku japońskim od 17 maja w cenie 14,5 tys. USD (15,5 tys USD w wersji z napędem na cztery koła). Niestety nie wiadomo czy cena obejmuje również mini iPoda. Warto też wspomnieć, że "icar" oferowany jest w kolorze białym i czarnym.