Dolby Digital w Blasterach

Creative wprowadził do sprzedaży trzy karty dźwiękowe z nowej serii Sound Blaster Live 5.1.

Creative Technology poinformowała o udostępnieniu najnowszej serii kart dźwiękowych Sound Blaster Live 5.1, które - jak sugeruje nazwa - wyposażono w możliwość odtwarzania pięciokanałowego dźwięku w standardzie Dolby Digital.

Nowa linia obejmuje trzy modele urządzeń: Sound Blaster Live! Platinum 5.1, Sound Blaster Live! X-Gamer 5.1 oraz Sound Blaster Live! MP3+ 5.1. Pierwszy wyposażono w system zdalnego sterowania, specjalny, montowany z przodu komputera panel z gniazdami. Model umożliwia jednoczesne podłączenie do karty zarówno analogowych, jak i cyfrowych urządzeń zewnętrznych. Sound Blaster Live! Platinum 5.1 jest przeznaczony głównie dla entuzjastów muzyki i filmów DVD. Z kolei SB Live MP3 +5.1 to model dla fanów internetowej muzyki. Nabywcy tej karty otrzymają w zestawie wiele narzędzi do obróbki dźwięku (m.in. Sound Forge XP 4.5, Mixman Studio 3.0, czy Express Gold 8.0). Ostatnią z nowości jest najtańszy z całej trójki Live! X-Gamer 5.1. Karcie towarzyszy pakiet gier wykorzystujących obsługiwaną przez karty Sound Blaster technologię EAX, służącą do obsługi "przestrzennego" dźwięku oraz efektów dźwiękowych. W zestawie znajdą się takie tytuły, jak MDK2, Deus Ex, Unreal Tournament oraz Thief II.

Wszystkie z nowych modeli są już dostępne w sprzedaży. Sound Blaster Live! Platinum 5.1 kosztuje 200 USD, natomiast pozostałe dwie karty - ok. 100 USD.

Więcej informacji: www.creative.com


Zobacz również