Dom z papieru 2. połowa części 5 - to musicie wiedzieć przed oglądaniem

Dom z papieru powraca z piątym i jednocześnie ostatnim sezonem. Oto wszystko, co wiemy na temat kontynuacji serialu.


„Dom z papieru” to serial, który osiągnął ogromną popularność, z każdym wypuszczonym sezonem zwiększając liczbę fanów kilkukrotnie. Gdyby tego było mało, to na dzień dzisiejszy „Dom z papieru” dzierży z dumą tytuł najczęściej oglądanej nieanglojęzycznej produkcji na platformie Netflix. Biorąc pod uwagę oszałamiającą liczbę 65 milionów wyświetleń czwartego sezonu wygląda na to, że długo jeszcze tego tytułu nie odda. Ponadto produkcja pojawia się kilkukrotnie w rankingach portalu Filmweb i najwyżej znajduje się na liście najlepszych seriali dostępnych na Netflixie, gdzie oscyluje na 9 miejscu.

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Już w lipcu tamtego roku przedstawiciele Netflixa za pomocą mediów społecznościowych zdawkowo informowali, że „napad się kończy”. Po takiej wiadomości dla fanów było jasne, że w takim wypadku piąty sezon „Domu z papieru” będzie jednocześnie tym ostatnim. W tym samym czasie reżyser Álex Pina podzielił się oświadczeniem, w którym potwierdził podejrzenia widzów.

Zobacz również:

Prawie cały rok myśleliśmy o tym, jak rozbić naszą szajkę. Jak przechytrzyć Profesora. Jak doprowadzić do sytuacji, które dla wielu bohaterów staną się bez wyjścia. W efekcie powstała piąta część serialu "Dom z papieru". Zobaczymy jeszcze bardziej dzikie i ekstremalne oblicze toczącej się walki i będzie to z pewnością najbardziej niezwykły i wciągający sezon serialu.

Jak widać, prace nad ostatnim sezonem „Domu z papieru” były czasochłonne, jednak wygląda na to, że będzie naprawdę dobry. Utwierdza nas w tym dodatkowo stwierdzenie jednego z reżyserów serialu, Álexa Rodrigo, który mówił:

Chcemy zakończyć serię w stylu, w jakim sobie wyobrażają i o którym marzą fani.

Liczba odcinków

Liczba odcinków we wszystkich sezonach prezentowała się następująco:

 1. sezon - 13 odcinków
 2. sezon - 9 odcinków
 3. sezon - 8 odcinków
 4. sezon - 8 odcinków

Biorąc pod uwagę powyższe dane można by pomyśleć, że sezon piąty również będzie składał się z 8 odcinków, tak jak jego poprzednie części. Okazuje się jednak, że będzie miał aż 10 odcinków.

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Fabuła - o czym będzie 5 sezon?

Wydarzenia ze wszystkich sezonów kręcą się wokół napadu na bank przez zorganizowaną grupę przestępczą prowadzoną przez Profesora. Tak samo będzie w ostatnim sezonie, w którym będziemy mogli obejrzeć koniec całej akcji. Spekulacje, co tam się może wydarzyć mnożą się i mnożą.

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Trzeba przyznać, że oczekiwania wobec ostatniej części są ogromne. Głównie ze względu na to, że twórcy sami sobie postawili wysoko poprzeczkę końcówką sezonu 4, który był wyjątkowo emocjonujący. Warto przypomnieć, że zakończył się on ogromnym chaosem, strzelaniną, wybuchami, przez co nic nie jest pewne.

Główny twórca serialu, Álex Pina o sezonie piątym mówił tak:

Gang zostanie teraz wepchnięty w nieodwracalne sytuacje, w dziką wojnę. To najbardziej epicka część ze wszystkich nakręconych przez nas części.

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Obsada

W Internecie pojawiła się lista aktorów biorących udział w kręceniu serialu. Poza Tokio (Úrsula Corberó) możemy liczyć na powrót takich postaci jak: Profesor (Álvaro Morte), Nairobi (Alba Flores), Rio (Miguel Herrán), Berlin (Pedro Alonso), Arturo Román (Enrique Arce), Lizbona (Itziar Ituño), Denver (Jaime Lorente), Sztokolm (Esther Acebo), Helsinki (Darko Peric), Palermo (Rodrigo De la Serna), Bogotá (Hovik Keuchkerian), Marsylia (Luka Peros), Pułkownik Tamayo (Fernando Cayo), Amanda (Olalla Hernández), Manila (Belén Cuesta) oraz Inspektor Alicia Sierra (Najwa Nimri).

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

To, co najbardziej ucieszyło fanów to fakt, że na powyższej liście pojawiają się nazwiska odtwórców ról Berlina oraz Nairobi. Oczywiście, prawdopodobnie nie powrócą jako żywe postacie, jednak pojawią się jako retrospekcje. Poza nimi, na liście znajdują się także inni aktorzy, którzy powrócą na ekran mimo śmierci postaci, a są to:

 • Olalla Hernández jako Amanda
 • Fernando Cayo jako Pułkownik Tamayo
 • Luka Peros jako Marsylia
 • Belén Cuesta jako Manila
Miguel Angel Silvestre Dom z papieru 5

Miguel Ángel Silvestre

Dodatkowo już w sierpniu 2020 roku ogłoszono dwóch nowych członków ekipy filmowej serialu. Pierwszym z nich jest aktor dobrze znany widzom „Sky Rojo”, Miguel Ángel Silvestre. Na swoim prywatnym koncie na Instagramie nie krył radości, że cieszy się z angażu do serialu „Dom z papieru”. Fani uważają, że Miguel wejdzie w rolę nowego złoczyńcy.

Patrick Criado Dom z papieru 5

Patrick Criado

Drugim z aktorów jest Patrick Criado, który do tej pory może pochwalić się wystąpieniami w produkcjach takich jak: „Poniżej zera”, „Czerwony orzeł”, czy „Hiszpańska intryga”. Warto tutaj zaznaczyć, że został on wyróżniony nominacją do nagrody Goya w kategorii „Najlepszy debiutujący aktor” za rolę w „Wielkiej hiszpańskiej rodzinie”.

José Manuel Seda Dom z papieru 5

José Manuel Seda

We wrześniu pojawiła się informacja, że do obsady dołączy José Manuel Seda, który jest scenarzystą, reżyserem i aktorem. Na Twitterze mężczyzna napisał:

„Z radością dzielę się wspaniałym prezentem, który otrzymałem na urodziny: moim udziałem w ostatnim sezonie @LaCasaDePapelTV, jednej z tych serii, w których widząc je marzy się o byciu w nim. Podziękowania dla @VancouverMed i @NetflixES”

Tweet w oryginale możemy zobaczyć poniżej. Jest on napisany w ojczystym języku aktora, czyli po hiszpańsku.

Data premiery

Premierę 5 sezonu „Domu z papieru” twórcy zaplanowali na kwiecień 2021 roku. Niestety, z powodu pandemii COVID-19 plan został wstrzymany na jakiś czas, co opóźniło wszelkie prace zdjęciowe. Z tego powodu debiut przesunął się o kilka miesięcy i prawdopodobnie będzie miał miejsce dopiero w sierpniu tego roku.

Aktualizacja 23.04.2021

Netflix poinformował, kiedy możemy spodziewać się premiery 5 sezonu. Według planu, debiut ma się odbyć w czwartym kwartale tego roku, czyli między wrześniem a grudniem. Dokładna data nie została jeszcze podana, jednak porównując to z ostatnim informacjami możemy się spodziewać jej wcześniej niż później. Według szacowań będzie to najprawdopodobniej wrzesień lub październik tego roku.

Dom z papieru 2. połowa części 5 - to musicie wiedzieć przed oglądaniem

Aktualizacja 25.05.2021

Twórcy serialu "Dom z papieru" poinformowali, że premiera 5 sezonu została podzielona na dwie części. W związku z tym pierwsze pięć odcinków przyjdzie nam obejrzeć 3 września, a kolejne 3 grudnia. Wygląda na to, że nasze szacowania sprzed miesiąca okazały się poprawne i już niedługo przyjdzie nam cieszyć się 5 sezonem serialu. Dodatkowo twórcy postanowili podzielić się krótką zapowiedzią tego, czego możemy spodziewać się po premierze.

Aktualizacja 06.05.2021 - Pożegnanie aktorów

"Dom z papieru" swoją premierę miał w 2017 roku, i to właśnie wtedy po raz pierwszy na dużym ekranie mieliśmy okazję poznać najbardziej znaną grupę przestępczą pod przewodnictwem Profesora. Serial odniósł ogromny, międzynarodowy sukces, którego konsekwencją był rozpęd karier takich aktorów jak Úrsula Corberó, Miguel Herrán, Pedro Alonso czy Alba Flores. Obecnie prace nad "Domem z papieru" zbliżają się ku końcowi, ze względu na to, że niedługo premierę będzie miał piąty i jednocześnie ostatni sezon produkcji. W związku z tym aktorzy mocno związani ze swoimi postaciami muszą się już na zawsze z nimi pożegnać.

Jednym z aktorów ciężko przechodzącym rozstanie jest Álvaro Morte, który odgrywa jedną z najbardziej kluczowych ról w serialu. Mężczyzna opublikował na swoim profilu na Instagramie wzruszające wideo, na którym żegna się z Profesorem na zawsze.

„Opuszczam "Dom z papieru" po raz ostatni. Słowa są niepotrzebne. Wdzięczny za wszystko. Fanom (oczywiście pierwszym), całemu zespołowi Vancouver Media i Netflix. A do Ciebie, drogi Profesorze - będę tęsknił za miłym spędzeniem z Tobą czasu. DZIĘKUJĘ"

Podobnie koniec zdjęć przeżywa Itziar Ituño, która swoim pożegnaniem podzieliła się na Instagramie. Aktorka odgrywała rolę inspektor Raquel Murillo, a w późniejszym czasie Lizbony. Na swoim profilu umieściła trzy zdjęcia, z czego na dwóch widać odgrywaną przez nią postać.

Aktualizacja 4.06.2021 - Pierwsze zdjęcia z sezonu 5

Fani "Domu z papieru" wprost nie mogą doczekać się premiery pierwszych pięciu odcinków piątego sezonu serialu, który odbędzie się 3 września. Oznacza to, że do debiutu zostały nam równo 3 miesiące oczekiwania. Twórcy serialu, żeby uprzyjemnić nam czekanie, postanowili za pomocą mediów społecznościowych udostępnić parę zdjęć z finalnej bitwy. Stało się to drogą oficjalnych kanałów Netflixa, dzięki czemu możemy podziwiać pojedyncze screenshoty prosto z finałowego sezonu.

Trzeba przyznać, że zdjęcia prezentują się świetnie! Na szczególną uwagę zasługuje Tokio i jej niesamowita charakteryzacja. Już na samo spojrzenie mamy ciarki na plecach. Do czasu premiery jeszcze sporo czasu i niewykluczone, że do dnia premiery pojawi się jeszcze parę fotografii oraz innego rodzaju przecieki.

Aktualizacja 9.06.2021 - Kolejne ujęcia z nadchodzącego sezonu

Na social mediach platformy Netflix pojawiły się kolejne zdjęcia, które są ujęciami wyjętymi wprost z 5 sezonu serialu "Domu z papieru". Na fotografiach widać między innymi zabarykadowanych naszych ulubionych bohaterów, strzelającego Rio oraz żołnierza stojącego na tle wozu wojskowego. Wywnioskować można, ze wszystko, czego możemy się spodziewać to: strzelaniny, strzelaniny i jeszcze raz strzelaniny. Wprost nie możemy się doczekać! Co ciekawe, post dostał hasztag GeekedWeek, który jest powiązany z wydarzeniem zorganizowanym przez Netflix. Trwa ono między 7 a 11 czerwca i w swoim planie posiada liczne pokazy, które z pewnością są bardzo interesujące dla każdego fana VOD. Czy dopisanie hasztagu do tego postu oznacza, że na wydarzeniu pojawi się jeszcze więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego piątego sezonu? Mamy nadzieję! Całe wydarzenie można oglądać za darmo na oficjalnych kanałach platformy.

Aktualizacja 15.07.2021

Do nowych odcinków "Domu z papieru" został już tylko 50 dni! Oznacza to, że już za mniej niż dwa miesiące przyjdzie nam obejrzeć pierwszą część 5 sezonu serialu. Niestety, na drugą część przyjdzie nam poczekać trochę dłużej, bo aż 155 dni. Mamy nadzieję, że ten czas minie równie szybko jak przełączenie między jednym wciągającym odcinkiem, a drugim...

Aktualizacja 2.08.2021 - Zapowiedź zwiastuna!

Z oficjalnych źródeł to właśnie dziś przyjdzie nam zobaczyć zwiastun 5 sezonu serialu "Dom z papieru"! Przyznajemy, że czekamy z zapartym tchem. Twórcy prawdopodobnie udostępnią zapowiedź na oficjalnym kanale Netflixa na platformie YouTube.

Aktualizacja 4.08.2021 - Oficjalny zwiastun już dostępny!

Tak jak wspominaliśmy w ostatniej aktualizacji, twórcy planowali przedstawić oficjalna zapowiedź pierwszych pięciu odcinków 5 sezonu serialu "Dom z papieru". Filmik można obejrzeć na kanale Netflixa na platformie YouTube. Widać na nim wszystkich naszych ulubionych bohaterów produkcji, a mowa o: Tokio, Profesorze, Nairobi, Rio, Berlinie, Lizbonie, Denverze oraz Sztokolmie. Przypominamy, że premiera zaplanowana jest na 3 września tego roku, co oznacza, że za miesiąc przyjdzie nam zapoznać się z efektem prac twórców. Już nie możemy się doczekać, zresztą nie tylko my, bo media społecznościowe aż huczą od licznych komentarzy fanów z całego świata. Przekonajcie się sami - większość pozytywnych opinii dostępnych jest w sekcji komentarzy.

Aktualizacja 13.08.2021 - Plakaty

W Internecie pojawiły się oficjalne plakaty promujące pierwszą część piątego sezonu serialu "Dom z papieru". Łącznie wszystkich jest czternaście, a na każdym z nich przedstawiono jednego głównego bohatera. Reakcja fanów była natychmiastowa. Zdecydowana większość jednogłośnie orzekła, że najlepszy jest ten przedstawiający Tokio i to właśnie go możecie zobaczyć poniżej. Warto tutaj przypomnieć, że premiera zaplanowana jest na 3 września.

Dom z papieru plakat

Źródło: Netflix

Aktualizacja 17.08.2021 - Premiera już niedługo!

Do premiery pierwszej połowy odcinków piątego sezonu serialu "Domu z papieru" zostało nam już zaledwie siedemnaście dni! To idealna okazja, żeby przytoczyć inny, wyjątkowo udany plakat promujący. Widać na nim wszystkich członków ekipy Profesora.

Dom z papieru

Źródło: Netflix

Aktualizacja 30.08.2021 - Recenzja 5 sezonu

Premiera pierwszej połowy odcinków 5 sezonu serialu "Dom z papieru" zbliża się wielkimi krokami. Przypomnijmy, że wydarzy wielki dzień wydarzy się 3 września, a w związku z tym opublikowaliśmy recenzję dwóch pierwszych odcinków. Kolejne pięć odcinków serialu zostaną opublikowane 3 grudnia, kiedy to przyjdzie nam się zmierzyć z zakończeniem całej serii. Premiera odbędzie się na Netflixie, jednej z najpopularniejszych platform VOD w Polsce.

Aktualizacja 1.09.2021 - Tytuły odcinków

Twórcy serialu udostępnili tytuły odcinków, które prezentują się następująco:

 • Odcinek 1: Koniec drogi
 • Odcinek 2: Wierzysz w reinkarnację?
 • Odcinek 3: Witajcie w teatrze życia
 • Odcinek 4: Miejsce w niebie
 • Odcinek 5: Wiele żyć do przeżycia

Przypominamy, że premiera pierwszych pięciu odcinków 5 sezonu odbędzie się już za dwa dni, 3 września na platformie Netflix.

Aktualizacja 02.09.2021 - Premiera już jutro!

Premiera pierwszej części sezonu 5 serialu "Dom z papieru" już jutro, to jednak nie koniec! Przed nami jeszcze oczekiwanie na drugą połowę, na którą składa się 5 finałowych odcinków. Przypomnijmy, że przemiera odbędzie się 3 grudnia, czyli za kolejne trzy miesiące. W tym czasie twórcy z pewnością przekażą kolejny zwiastun oraz liczne materiały promocyjne. Już nie możemy się doczekać!

Aktualizacja 03.09.2021 - Premiera dziś

Już dziś odbywa się premiera pięciu odcinków 5 sezonu "Domu z papieru" na platofrmie Netflix! Wygląda na to, ze z tej okazji przedstawiciele zdecydowali się na aktualizację opisu produkcji. Na ten moment prezentuje się on następująco:

Ośmioro przestępców barykaduje się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy. W międzyczasie geniusz wśród złodziei manipuluje policją, by zrealizować swój plan.

Dla przypomnienia, poprzednia wersja wyglądała trochę inaczej.

Ośmioro zamaskowanych przestępców napada na hiszpańską mennicę narodową. Ich przedstawicielem jest tajemniczy Profesor, który prowadzi negocjacje z policją.

Trzeba przyznać, że aktualny opis wyjawia trochę więcej na temat treści produkcji. Poza tym moim zdaniem prezentuje się on o wiele lepiej.

Aktualizacja 6.09.2021 - Największy fan

Premiera pierwszych pięciu odcinków 5 sezonu odbyła się w ostatni piątek, 3 września. Dla przypomnienia, debiut drugiej połowy 5 sezonu zaplanowany jest za niespełna trzy miesiące. Fanom wydawało się, że do 3 grudnia przyjdzie im czekać na jakiekolwiek nowe informacje. Na szczęście - nic bardziej mylnego! Wygląda na to, że twórcy planują dodatkowe atrakcje, które mają urozmaicić widzom oczekiwanie. Dowiedzieliśmy się o tym dzięki oficjalnym mediom społecznościowym serwisu Netflix, gdzie pojawiła się zdawkowa wiadomość:

Profesor nie lubi czekać. On lubi działać. Dlatego już 13 września wcieli w życie plan dotyczący Was, fanów Domu z papieru.

Poniżej twórcy dołączyli krótkie wideo, na którym pojawia się link do strony najwiekszyfan.pl. Niestety, po wejściu w link fani mogą się trochę zawieźć. Platforma nie jest jeszcze aktywna, a jedyne co na niej znajdziemy to licznik czasu. Reszta szczegółów nie jest jeszcze znana.

Największy fan Dom z papieru

Aktualizacja 8.09.2021 - Behind the scenes

Premiera pierwszej połowy 5 sezonu serialu "Dom z papieru" obiła się szerokim echem w mediach. Niestety, większość opinii dotyczących pięciu odcinków jest raczej negatywna. Przyznaję, że również podzielam to zdanie, co zresztą wiedzą Ci, którzy mieli okazję przeczytać moją recenzję pierwszych dwóch odcinków. Jest jednak jeszcze szansa, że kontynuacja, która nastąpi 3 grudnia, w jakiś sposób zetrze niesławę tego słabego debiutu. Do tego czasu twórcy nie pozwalają zapomnieć fanom o serialu, w związku z tym na ich social mediach pojawia się wiele zdjęć z planu i nie tylko. Kilka z nich możecie zobaczyć poniżej.

Widać na nich Úrsulę Corberó w roli Tokio, Pedro Alonso jako Berlina, Itziar Ituño jako Lizbonę, Rodrigo De la Serna jako Palermo oraz Miguela Herrána znanego jako Rio.

Aktualizacja 10.09.2021 - Profesor Cię szuka

Platforma Netflix nie przestaje promować wydarzenia związanego z serialem "Dom z papieru". Na oficjalnych social mediach pojawił się kolejny film przedstawiający akcję Największy Fan. Na wideo pojawią się także data: 13 września. Póki co nie znamy szczegółów całej sprawy - być może w weekend przedstawiciele platformy Netflix zdradzą co nieco za pomocą swoich mediów społecznościowych.

Aktualizacja 17.09.2021 - Konkurs na Największego Fana

Dziś ostatni dzień, w którym można wziąć udział w konkursie na Największego Fana "Domu z papieru".

To wiadomość do tych, którzy wiedzą, co kryje ta maska, którzy nas wpierają i traktują jak rodzinę. Czas postawić kolejny krok. Tytuł Największego Fana Domu z papieru czeka. Wybiorę tę osobę, która najlepiej poradzi sobie z moimi zadaniami. Która wykaże się wiedzą, zapałem i zwinnością, która zasłuży na swoją sztabkę złota. Dołącz do gry.

Konkurs jest stosunkowo prosty. Aby wziąć udział w klasyfikacji, należy wejść na stroję najwiekszyfan.pl oraz wpisać datę urodzenia. Po weryfikacji przechodzimy do strony początkowej, na której znajduje się przycisk rozpoczynający odliczanie czasu. Pierwszym etapem jest quiz składający się z dwudziestu pytań dotyczących produkcji. Ostatnie z nich jest w formie otwartej, gdzie biorący udział muszą uargumentować dlaczego to właśnie my zasługujemy na tytuł Największego Fana Domu z papieru.

Dom z papieru

Jest to jednak tylko pierwszy etap konkursu, który zakończy się dziś równo o północy. Następnie organizatorzy wyłonią sto finalistów. Ci z kolei dostaną kolejne zadanie, którym jest stworzenie materiału wideo. Do ostatniego etapu krajowego dostanie się już tylko 15 osób, które w dniach 16-19 października będą musiały stawić się na przesłuchaniu w Warszawie. Tym sposobem zostanie wyłoniona jedna osoba, a konkurs przeniesie się na arenę międzynarodową we Francji. To właśnie tam spotka się sześciu laureatów z różnych krajów, którzy zmierzą się w dniach od 8 do 28 listopada tego roku. Jednak tylko jeden z nich może być Największym Fanem Domu z papieru.

Aktualizacja 20.09.2021 - Koniec zgłoszeń

W piątek o północy zakończono zgłoszenia do konkursu Największy Fan. Na stronie pojawiła się informacja, że organizatorzy konkursu dziękują za udział i są w trakcie oceny wszystkich zgłoszeń. Wybiorą oni aż sto finalistów, którzy dostaną następne zadanie. Z wygranimi przedstawiciele Netflixa skontaktują się osobiście drogą mailową. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze kto wygrał, ani czy będziemy mieli okazję przyjrzeć się kolejnemu etapowi konkursu.

Największy Fan

fot. najwiekszyfan.pl

Aktualizacja 26.09.2021 - Materiał specjalny z 2 połowy 5 części

Wczoraj miało miejsce TUDUM, wydarzenie zorganizowane przez przedstawicieli platformy Netflix. To właśnie w jego ramach twócy mieli okazję zaprezentować liczne materiały dodatkowe związane z produkcjami, których nie mogą doczekać się fani. Najpopularniejsze z nich to "The Umbrella Academy", "Stranger Things" oraz "Wiedźmin". Całe szczęście, twórcy nie zapomnieli także o drugiej połowie 5 części serialu "Dom z papieru" i tutaj również zaprezentowano coś ekstra.

Na reakcję fanów nie było trzeba długo czekać. Na ten moment wideo zostało ocenione aż 1,1 tysiącem łapek w górę.

Największe emocje były w pierwszym sezonie, bo było to coś nowego. Teraz, gdy już kończy się to wszystko emocje może nie są takie same, ale również są duże - komentuje jeden z użytkowników serwisu YouTube.

Aktualizacja 04.10.2021 - Profesor komentuje odpowiedzi fanów

Ostatnio pisaliśmy o nietypowym konkursie zorganizowanym przez przedstawicieli platformy Netflix związanym z produkcją „Dom z papieru”. Mowa o poszukiwaniach największego fana produkcji. Pierwszy etap już za nami, teraz wszystko w rękach organizatorów, którzy to musza wyłonić setkę najlepszych wśród najlepszych. Wyglada jednak na to, że jury ma nie lada zagwozdkę. Okazuje się, że do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się aż23 523 uczestników! Sami musicie przyznać, że liczba odpowiedzi jest oszałamiająca.

Aktualizacja 06.10.2021 - Ogłoszono wyniki konkursu

Tak jak wspominaliśmy, konkurs, który miał wyłonić największego fana Domu z papieru, cieszył się ogromną popularnością. Przypominamy, że do pierwszego etapu zgłosiło się prawie 24 tysiące graczy. To właśnie z tej grupy uczestników tylko jedna osoba okaże się tą najlepszą, ale żeby to nastało musi ona przejść szereg wyzwań. Pierwszego października rozesłano do zwycięzców e-maila informującego o szczegółach dotyczących kolejnego etapu. Okazuje się, że ich zadaniem jest przygotowanie krótkiego materiału wideo. Za jego pomocą mają udowodnić, że to właśnie oni zasługują na miano Największego Fana. Ten etap przejdzie już zaledwie 15 osób, które spotkają się na przesłuchaniu w Warszawie.

Aktualizacja 13.10.2021 - Zwiastun 2 połowy 5 sezonu

Zaledwie chwilę temu twórcy postanowili przedstawić oficjalną zapowiedź ostatnich pięciu odcinków 5 sezonu serialu "Dom z papieru". Filmik można obejrzeć na kanale Netflixa na platformie YouTube. Widać na nim wszystkich naszych ulubionych bohaterów produkcji, a mowa o: Profesorze, Rio, Berlinie, Lizbonie, Denverze oraz Sztokolmie. Przypominamy, że premiera zaplanowana jest na 3 grudnia tego roku, co oznacza, że za niecałę dwa miesiące przyjdzie nam zapoznać się z efektem prac twórców. Już nie możemy się doczekać, zresztą nie tylko my, bo media społecznościowe aż huczą od licznych komentarzy fanów z całego świata. Przekonajcie się sami - większość pozytywnych opinii dostępnych jest w sekcji komentarzy.

Aktualizacja 22.10.2021 - Profesor wrócił

Na oficjalnym profilu La Casa de Papel na platformie Twitter pojawił się wpis dotyczący 2 połowy 5 części serialu "Dom z papieru". Umieszczono w nim dwa zdjęcia przedtawiające postać Profesora. Dodano także podpis: "Uprzejmości się skończyły. Profesor powrócił".

Aktualizacja 25.11.2021 - Tytuły odcinków 2 połowy 5 sezonu

Przeszło miesiąc minął bez żadnych nowych informacji, aż do ostatniego tygodnia. Przedstawiciele platformy Netflix drogą social mediów podzielili się z fanami tytułami kolejnych odcinków piątego sezonu. Prezentują się one następująco:

 • 6. Zawór bezpieczeństwa
 • 7. Spełnione marzenia
 • 8. Teoria elegancji
 • 9. Łóżkowe rozmowy
 • 10. Rodzinna tradycja
Dom z papieru

fot. Netflix

Poza tym nastąpiła aktualizacja w temacie konkursu na Największego Fana Domu z papieru. Okazuje się, że spośród dziesiątek tysięcy zgłoszeń organizatorzy wybrali już ostateczną szóstkę finalistów, którzy zmierzą się w ostatecznej rozgrywce. Transmisję z tego wydarzenia można będzie obejrzeć online na oficjalnym kanale Netflix Polska na YouTube 1 grudnia o godzinie 20:00. Dołącz do wydarzenia, żeby być na bierząco ze wszystkimi informacjami, tutaj.

Aktualizacja 29.11.2021 - Zapowiedź finału konkursu

Na social mediach platformy Netflix pojawiła się kolejna zapowiedź finału konkursu na Największego Fana Domu z papieru, w któym to wygraną jest sztabka złota. Dla przypomnienia, transmisja będzie dostępna na YouTube 1 grudnia o godzinie 20:00.

Aktualizacja 30.11.2021 - Premiera już zaraz

Już za trzy dni na platformie Netflix odbędzie się oficjalna premiera drugiej połowy odcinków 5 sezonu. Ten dzień jest dla fanów produkcji słodko-gorzki ze względu na to, że to koniec serialu. W końcu nie da się ukryć, że finał piątego odcinka wielu z nas złamał serce. Czy kontynuacja okaże się lekiem na ledwie zasklepione rany? Przekonamy się już zaraz. Tymczasem przypomnijcie sobie naszą recenzję pierwszych odcinków I połowy 5 sezonu.

Aktualizacja 02.12.2021 - Premiera już jutro!

W końcu nadszedł ten dzień! Druga część piątego sezonu "Domu z papieru" będzie dostępna do obejrzenia od jutra na Netflixie — zarejestruj się, najtańszy pakiet już od 29 zł za miesiąc. Przeczytaj naszą recenzję pierwszej połowy sezonu, tutaj.

Aktualizacja 08.12.2021 - Po premierze

To był wspaniały czas oczekiwania na premierę. Niestety, to koniec. Przypominamy, że sezon 5 jest finałem historii i nie ma w planach tworzenia 6 części. Jeżeli czujecie niedosyt możecie obejrzeć tytuł "Od Tokio do Berlina", który jest dokumentem przedstawiającym pracę aktorów oraz ekipy filmowej zza kulis. Tymczasem zerknijcie także na najlepsze memy po premierze "Domu z papieru", tutaj.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: