Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje [Aktualizacja 4.08.2021]

Dom z papieru powraca z piątym i jednocześnie ostatnim sezonem. Oto wszystko, co wiemy na temat kontynuacji serialu.


„Dom z papieru” to serial, który osiągnął ogromną popularność, z każdym wypuszczonym sezonem zwiększając liczbę fanów kilkukrotnie. Gdyby tego było mało, to na dzień dzisiejszy „Dom z papieru” dzierży z dumą tytuł najczęściej oglądanej nieanglojęzycznej produkcji na platformie Netflix. Biorąc pod uwagę oszałamiającą liczbę 65 milionów wyświetleń czwartego sezonu wygląda na to, że długo jeszcze tego tytułu nie odda. Ponadto produkcja pojawia się kilkukrotnie w rankingach portalu Filmweb i najwyżej znajduje się na liście najlepszych seriali dostępnych na Netflixie, gdzie oscyluje na 9 miejscu.

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Już w lipcu tamtego roku przedstawiciele Netflixa za pomocą mediów społecznościowych zdawkowo informowali, że „napad się kończy”. Po takiej wiadomości dla fanów było jasne, że w takim wypadku piąty sezon „Domu z papieru” będzie jednocześnie tym ostatnim. W tym samym czasie reżyser Álex Pina podzielił się oświadczeniem, w którym potwierdził podejrzenia widzów.

Zobacz również:

 • Netflix przedstawił oficjalny zwiastun 5 sezonu "Domu z papieru"!
 • Netflix – premiery i nowości sierpnia 2021 roku. Co jeszcze nas czeka?
 • Znamy datę premiery Stranger Things 4 - to fake news!

Prawie cały rok myśleliśmy o tym, jak rozbić naszą szajkę. Jak przechytrzyć Profesora. Jak doprowadzić do sytuacji, które dla wielu bohaterów staną się bez wyjścia. W efekcie powstała piąta część serialu "Dom z papieru". Zobaczymy jeszcze bardziej dzikie i ekstremalne oblicze toczącej się walki i będzie to z pewnością najbardziej niezwykły i wciągający sezon serialu.

Jak widać, prace nad ostatnim sezonem „Domu z papieru” były czasochłonne, jednak wygląda na to, że będzie naprawdę dobry. Utwierdza nas w tym dodatkowo stwierdzenie jednego z reżyserów serialu, Álexa Rodrigo, który mówił:

Chcemy zakończyć serię w stylu, w jakim sobie wyobrażają i o którym marzą fani.

Liczba odcinków

Liczba odcinków we wszystkich sezonach prezentowała się następująco:

 1. sezon - 13 odcinków
 2. sezon - 9 odcinków
 3. sezon - 8 odcinków
 4. sezon - 8 odcinków

Biorąc pod uwagę powyższe dane można by pomyśleć, że sezon piąty również będzie składał się z 8 odcinków, tak jak jego poprzednie części. Okazuje się jednak, że będzie miał aż 10 odcinków.

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Fabuła - o czym będzie 5 sezon?

Wydarzenia ze wszystkich sezonów kręcą się wokół napadu na bank przez zorganizowaną grupę przestępczą prowadzoną przez Profesora. Tak samo będzie w ostatnim sezonie, w którym będziemy mogli obejrzeć koniec całej akcji. Spekulacje, co tam się może wydarzyć mnożą się i mnożą.

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Trzeba przyznać, że oczekiwania wobec ostatniej części są ogromne. Głównie ze względu na to, że twórcy sami sobie postawili wysoko poprzeczkę końcówką sezonu 4, który był wyjątkowo emocjonujący. Warto przypomnieć, że zakończył się on ogromnym chaosem, strzelaniną, wybuchami, przez co nic nie jest pewne.

Główny twórca serialu, Álex Pina o sezonie piątym mówił tak:

Gang zostanie teraz wepchnięty w nieodwracalne sytuacje, w dziką wojnę. To najbardziej epicka część ze wszystkich nakręconych przez nas części.

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Obsada

W Internecie pojawiła się lista aktorów biorących udział w kręceniu serialu. Poza Tokio (Úrsula Corberó) możemy liczyć na powrót takich postaci jak: Profesor (Álvaro Morte), Nairobi (Alba Flores), Rio (Miguel Herrán), Berlin (Pedro Alonso), Arturo Román (Enrique Arce), Lizbona (Itziar Ituño), Denver (Jaime Lorente), Sztokolm (Esther Acebo), Helsinki (Darko Peric), Palermo (Rodrigo De la Serna), Bogotá (Hovik Keuchkerian), Marsylia (Luka Peros), Pułkownik Tamayo (Fernando Cayo), Amanda (Olalla Hernández), Manila (Belén Cuesta) oraz Inspektor Alicia Sierra (Najwa Nimri).

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

To, co najbardziej ucieszyło fanów to fakt, że na powyższej liście pojawiają się nazwiska odtwórców ról Berlina oraz Nairobi. Oczywiście, prawdopodobnie nie powrócą jako żywe postacie, jednak pojawią się jako retrospekcje. Poza nimi, na liście znajdują się także inni aktorzy, którzy powrócą na ekran mimo śmierci postaci, a są to:

 • Olalla Hernández jako Amanda
 • Fernando Cayo jako Pułkownik Tamayo
 • Luka Peros jako Marsylia
 • Belén Cuesta jako Manila
Miguel Angel Silvestre Dom z papieru 5

Miguel Ángel Silvestre

Dodatkowo już w sierpniu 2020 roku ogłoszono dwóch nowych członków ekipy filmowej serialu. Pierwszym z nich jest aktor dobrze znany widzom „Sky Rojo”, Miguel Ángel Silvestre. Na swoim prywatnym koncie na Instagramie nie krył radości, że cieszy się z angażu do serialu „Dom z papieru”. Fani uważają, że Miguel wejdzie w rolę nowego złoczyńcy.

Patrick Criado Dom z papieru 5

Patrick Criado

Drugim z aktorów jest Patrick Criado, który do tej pory może pochwalić się wystąpieniami w produkcjach takich jak: „Poniżej zera”, „Czerwony orzeł”, czy „Hiszpańska intryga”. Warto tutaj zaznaczyć, że został on wyróżniony nominacją do nagrody Goya w kategorii „Najlepszy debiutujący aktor” za rolę w „Wielkiej hiszpańskiej rodzinie”.

José Manuel Seda Dom z papieru 5

José Manuel Seda

We wrześniu pojawiła się informacja, że do obsady dołączy José Manuel Seda, który jest scenarzystą, reżyserem i aktorem. Na Twitterze mężczyzna napisał:

„Z radością dzielę się wspaniałym prezentem, który otrzymałem na urodziny: moim udziałem w ostatnim sezonie @LaCasaDePapelTV, jednej z tych serii, w których widząc je marzy się o byciu w nim. Podziękowania dla @VancouverMed i @NetflixES”

Tweet w oryginale możemy zobaczyć poniżej. Jest on napisany w ojczystym języku aktora, czyli po hiszpańsku.

Data premiery

Premierę 5 sezonu „Domu z papieru” twórcy zaplanowali na kwiecień 2021 roku. Niestety, z powodu pandemii COVID-19 plan został wstrzymany na jakiś czas, co opóźniło wszelkie prace zdjęciowe. Z tego powodu debiut przesunął się o kilka miesięcy i prawdopodobnie będzie miał miejsce dopiero w sierpniu tego roku.

Aktualizacja 23.04.2021

Netflix poinformował, kiedy możemy spodziewać się premiery 5 sezonu. Według planu, debiut ma się odbyć w czwartym kwartale tego roku, czyli między wrześniem a grudniem. Dokładna data nie została jeszcze podana, jednak porównując to z ostatnim informacjami możemy się spodziewać jej wcześniej niż później. Według szacowań będzie to najprawdopodobniej wrzesień lub październik tego roku.

Dom z papieru sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje [Aktualizacja 4.08.2021]

Aktualizacja 25.05.2021

Twórcy serialu "Dom z papieru" poinformowali, że premiera 5 sezonu została podzielona na dwie części. W związku z tym pierwsze pięć odcinków przyjdzie nam obejrzeć 3 września, a kolejne 3 grudnia. Wygląda na to, że nasze szacowania sprzed miesiąca okazały się poprawne i już niedługo przyjdzie nam cieszyć się 5 sezonem serialu. Dodatkowo twórcy postanowili podzielić się krótką zapowiedzią tego, czego możemy spodziewać się po premierze.

Aktualizacja 06.05.2021 - Pożegnanie aktorów

"Dom z papieru" swoją premierę miał w 2017 roku, i to właśnie wtedy po raz pierwszy na dużym ekranie mieliśmy okazję poznać najbardziej znaną grupę przestępczą pod przewodnictwem Profesora. Serial odniósł ogromny, międzynarodowy sukces, którego konsekwencją był rozpęd karier takich aktorów jak Úrsula Corberó, Miguel Herrán, Pedro Alonso czy Alba Flores. Obecnie prace nad "Domem z papieru" zbliżają się ku końcowi, ze względu na to, że niedługo premierę będzie miał piąty i jednocześnie ostatni sezon produkcji. W związku z tym aktorzy mocno związani ze swoimi postaciami muszą się już na zawsze z nimi pożegnać.

Jednym z aktorów ciężko przechodzącym rozstanie jest Álvaro Morte, który odgrywa jedną z najbardziej kluczowych ról w serialu. Mężczyzna opublikował na swoim profilu na Instagramie wzruszające wideo, na którym żegna się z Profesorem na zawsze.

„Opuszczam "Dom z papieru" po raz ostatni. Słowa są niepotrzebne. Wdzięczny za wszystko. Fanom (oczywiście pierwszym), całemu zespołowi Vancouver Media i Netflix. A do Ciebie, drogi Profesorze - będę tęsknił za miłym spędzeniem z Tobą czasu. DZIĘKUJĘ"

Podobnie koniec zdjęć przeżywa Itziar Ituño, która swoim pożegnaniem podzieliła się na Instagramie. Aktorka odgrywała rolę inspektor Raquel Murillo, a w późniejszym czasie Lizbony. Na swoim profilu umieściła trzy zdjęcia, z czego na dwóch widać odgrywaną przez nią postać.

Aktualizacja 4.06.2021 - Pierwsze zdjęcia z sezonu 5

Fani "Domu z papieru" wprost nie mogą doczekać się premiery pierwszych pięciu odcinków piątego sezonu serialu, który odbędzie się 3 września. Oznacza to, że do debiutu zostały nam równo 3 miesiące oczekiwania. Twórcy serialu, żeby uprzyjemnić nam czekanie, postanowili za pomocą mediów społecznościowych udostępnić parę zdjęć z finalnej bitwy. Stało się to drogą oficjalnych kanałów Netflixa, dzięki czemu możemy podziwiać pojedyncze screenshoty prosto z finałowego sezonu.

Trzeba przyznać, że zdjęcia prezentują się świetnie! Na szczególną uwagę zasługuje Tokio i jej niesamowita charakteryzacja. Już na samo spojrzenie mamy ciarki na plecach. Do czasu premiery jeszcze sporo czasu i niewykluczone, że do dnia premiery pojawi się jeszcze parę fotografii oraz innego rodzaju przecieki.

Aktualizacja 9.06.2021 - Kolejne ujęcia z nadchodzącego sezonu

Na social mediach platformy Netflix pojawiły się kolejne zdjęcia, które są ujęciami wyjętymi wprost z 5 sezonu serialu "Domu z papieru". Na fotografiach widać między innymi zabarykadowanych naszych ulubionych bohaterów, strzelającego Rio oraz żołnierza stojącego na tle wozu wojskowego. Wywnioskować można, ze wszystko, czego możemy się spodziewać to: strzelaniny, strzelaniny i jeszcze raz strzelaniny. Wprost nie możemy się doczekać! Co ciekawe, post dostał hasztag GeekedWeek, który jest powiązany z wydarzeniem zorganizowanym przez Netflix. Trwa ono między 7 a 11 czerwca i w swoim planie posiada liczne pokazy, które z pewnością są bardzo interesujące dla każdego fana VOD. Czy dopisanie hasztagu do tego postu oznacza, że na wydarzeniu pojawi się jeszcze więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego piątego sezonu? Mamy nadzieję! Całe wydarzenie można oglądać za darmo na oficjalnych kanałach platformy.

Aktualizacja 15.07.2021

Do nowych odcinków "Domu z papieru" został już tylko 50 dni! Oznacza to, że już za mniej niż dwa miesiące przyjdzie nam obejrzeć pierwszą część 5 sezonu serialu. Niestety, na drugą część przyjdzie nam poczekać trochę dłużej, bo aż 155 dni. Mamy nadzieję, że ten czas minie równie szybko jak przełączenie między jednym wciągającym odcinkiem, a drugim...

Aktualizacja 2.08.2021 - Zapowiedź zwiastuna!

Z oficjalnych źródeł to właśnie dziś przyjdzie nam zobaczyć zwiastun 5 sezonu serialu "Dom z papieru"! Przyznajemy, że czekamy z zapartym tchem. Twórcy prawdopodobnie udostępnią zapowiedź na oficjalnym kanale Netflixa na platformie YouTube.

Aktualizacja 4.08.2021 - Oficjalny zwiastun już dostępny!

Tak jak wspominaliśmy w ostatniej aktualizacji, twórcy planowali przedstawić oficjalna zapowiedź pierwszych pięciu odcinków 5 sezonu serialu "Dom z papieru". Filmik można obejrzeć na kanale Netflixa na platformie YouTube. Widać na nim wszystkich naszych ulubionych bohaterów produkcji, a mowa o: Tokio, Profesorze, Nairobi, Rio, Berlinie, Lizbonie, Denverze oraz Sztokolmie. Przypominamy, że premiera zaplanowana jest na 3 września tego roku, co oznacza, że za miesiąc przyjdzie nam zapoznać się z efektem prac twórców. Już nie możemy się doczekać, zresztą nie tylko my, bo media społecznościowe aż huczą od licznych komentarzy fanów z całego świata. Przekonajcie się sami - większość pozytywnych opinii dostępnych jest w sekcji komentarzy.