Domeny internetowe - nadciąga rewolucja

Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN) zgodziła się na przełomowe zmiany w kwestii domen internetowych. Wraz z ich wprowadzeniem, będzie można ubiegać się o rozszerzenia branżowe czy też korporacyjne takie jak np: .bank, .hotel czy też .idg.

Domeny internetowe - nadciąga rewolucja

ICANN zgadza się na rewolucję w Internecie (Źródło: Melbourne IT Digital Brand Services)

ICANN zgodziło się na wprowadzenie jednych z największych zmian w historii Internetu. Już za niedługo, korporacje oraz instytucje nie będą musiały korzystać z adresów z końcówką .com, .org, czy też .pl. Zgodnie ze zmianami, możliwe będzie wykupowanie domen najwyższego poziomu (Top-Level Domains).

Obecnie firmy mają ograniczoną liczbę domen do wyboru. Najpopularniejsze z nich to .com, .net, .org itd. W sumie jest ich około 300.

ICANN, organizacja sprawująca nadzór nad ruchem w Internecie, już od jakiegoś czasu zastanawiała się nad wprowadzeniem powyższych zmian. Pierwsze przymiarki miały miejsce już kilka lat temu.

Dzisiaj okazało się, że zmiany stały się faktem. Rada Dyrektorów zgodziła się na tę rewolucyjne innowacje w świecie domen internetowych. W 16-osobowej Radzie, 13 członków poparło projekt zmian. Jedna osoba była przeciw a dwie wstrzymały się od głosu.

ICANN ma niebawem ruszyć z kampanią na temat nowych domen. Zbieranie wniosków na ich przyznanie ma się rozpocząć w styczniu 2012 roku i potrwać do 12 kwietnia 2012 roku. Sam wniosek o przyznanie specjalnej domeny najwyższego poziomu, ma kosztować prawie 200 tys. dolarów.