Domowa Cineza

Koncern Sony zaprezentował projektor LCD - VPL-HS1 o nazwie Cineza, w którym zastosowano nową technologię, Side Shot, pozwalającą na tzw. boczną projekcję.

Koncern Sony zaprezentował projektor LCD - VPL-HS1 o nazwie Cineza, w którym zastosowano nową technologię, Side Shot, pozwalającą na tzw. boczną projekcję.

Urządzenie można ustawić pod kątem ok. 25 stopni do powierzchni ekranu i cyfrowo wyregulować obraz tak, jakby projektor był umiejscowiony na wprost.

Ręczny zoom umożliwia uzyskanie obrazu o wymiarach od 0,8 x 0,6 m do 3,0 x 2,2 m. Projektor ma wbudowaną podstawkę ułatwiającą regulację położenia urządzenia zarówno w poziomie (ok. 20 stopni), jak i w pionie (ok. 10 stopni). VPL-HS1 wyświetla obraz w maksymalnej rozdzielczości VGA (800 x 600). Jasność wynosi 700 ANSI lumenów. Ponadto w produkcie znajduje się czytnik kart Memory Stick, który pozwala oglądać zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym. Do zestawu dołączany jest pilot zdalnego sterowania z podświetlaną klawiaturą. W związku z domowym przeznaczeniem projektora, producent zwrócił szczególną uwagę na wyciszenie układów chłodzących panele LCD. Dzięki zabiegom konstrukcyjnym hałas generowany przez urządzenie nie przeszkadza podczas seansów filmowych.

Panel gniazd przyłączeniowych składa się z wejścia kompozytowego, S-Video, audio i MULTI PJ do przełącznika IFU-HS1. Przełącznik (za ok. 400 zł) ma zestaw dwóch wejść - kompozytowe/S-Video i typu komponent. Do niego można równolegle podłączyć projektor i telewizor, a następnie przełączać źródło sygnału. VPL-HS1 wyceniono na 14000 zł. Do lutego, w ramach promocji, klienci bezpłatnie otrzymają specjalny ekran VPS-HS60E. (jk)