Domowa fabryka snów

Adobe Premiere Elements 2.0 to program do domowego montażu wideo, który dzięki swej prostocie i wszechstronności ma szansę zdystansować konkurencję.

Przeznaczony dla początkujących użytkowników Premiere Elements 2.0 to nowa wersja programu do montażu wideo firmy Adobe, tworzącego razem z domową wersją Photoshopa - Photoshop Elements 4.0 świetny zestaw do domowej obróbki materiałów wideo zarejestrowanych za pomocą dowolnych urządzeń. Pomyślano o posiadaczach telefonów komórkowych z możliwością nagrywania wideo - dodanie do projektu filmu zapisanego za pomocą telefonu jest równie proste, jak w przypadku materiału z aparatu czy kamery cyfrowej. Twórcom Premiere Elements 2.0 udało się połączyć prostotę obsługi z dużą elastycznością aplikacji. Z pewnością Premiere Elements 2.0 nie ma możliwości "dużego" Adobe Premiere, ale z powodzeniem wystarczy do montażu filmów z uroczystości rodzinnych i wakacyjnych podróży.

Wersja 2.0 to przede wszystkim duże zmiany w interfejsie - narzędzia można wybierać w sposób bardziej intuicyjny, np. sposób działania efektów przejść pomiędzy scenami podejrzysz już podczas wybierania opcji z panelu &Effects and Transitions&. Świetnie zaprojektowano także funkcję efektów specjalnych - wystarczy przeciągnąć wybraną pozycję na obszar filmu, a efekt zostanie natychmiast zastosowany. Materiał wideo można urozmaicić także animowanymi napisami i grafikami.

Zmontowanie materiału wideo to nie wszystko - należy jeszcze przygotować efektowną czołówkę i nagrać film na DVD. Wszystkie te operacje, łącznie z tworzeniem menu płyty DVD wykonasz z poziomu Adobe Premiere 2.0. Możesz nawet dołączyć przewijaną listę "aktorów" wyświetlaną na końcu filmu. Końcowy materiał można opublikować także w formatach do telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych. Co ciekawe, projekty filmowe mogą być przygotowywane do formatu 4:3, ale także kinowego formatu 16:9.

Informacje: http://www.adobe.pl


Zobacz również