Domowa przeglądarka

Firma X-tra Web zaprezentowała system MAX , który umożliwia zdalne kontrolowanie "inteligentnych domów" za pomocą Internetu.

Systemy automatycznego włączania i wyłączanie światła w domu, przyciemniania szyb, otwierania i zamykanie żaluzji czy nadzoru posesji za pomocą kamer są dostępne na rynku nie od dzisiaj. Dotychczas jednak sterowanie takimi funkcjami odbywało się za pomocą specjalnego, "lokalnego" centrum kontroli. Podczas targów Comdex firma X-tra Web zaprezentowała system MAX, który zapewni kontrolę nad "inteligentnymi budynkami" z poziomu internetowej przeglądarki albo telefonu wyposażonego w dostęp do Sieci. Dzięki instalacji sprzętowo programowego systemu firmy X-tra Web, osoby przebywające np. w pracy, będą mogły zdalnie kontrolować co dzieje się w ich domach. MAX pozwala na przyłączenie domowych urządzeń bezpośrednio do Internetu i nie wymaga zastosowanie dedykowanego komputera.

X-traWeb zamierza oferować system przedsiębiorstwom budowlanym, chce także sprzedawać uniwersalne, "konsumenckie" wersje systemu zaprojektowane do użycia w dowolnym domu (w cenie od 225 USD). Przedstawiciele firmy podkreślają, że system MAX jest zgodny z używanym obecnie powszechnie w "domach przyszłości" systemem X10, tak więc osoby które już korzystają z X10 mogą dzięki MAX-owi sterować nim poprzez Sieć.


Zobacz również