Domowe Adobe

Firma Adobe wprowadza do sprzedaży nowe produkty do obróbki grafiki i wideo, przeznaczone dla mniej majętnych użytkowników.

Najciekawszą nowością jest bez wątpienia Adobe Premiere Elements. Po raz pierwszy świetny pakiet do edycji wideo dostępny jest w wersji odpowiedniej dla domowego użytkownika, zarówno pod względem narzędzi, interfejsu, jak i ceny. Adobe Premiere Elements został pomyślany przede wszystkim jako zestaw narzędzi do montowania rodzinnych filmów: reportaży z wakacji, pamiątek z uroczystości itd. Program umożliwia w pełni swobodną edycję i przemontowanie filmów, z użyciem wielu efektów specjalnych i narzędzi do animacji grafiki i tekstu. Wymienione opcje zostały uproszczone, żeby ułatwić pracę początkującym, np. wszelkie luki powstałe po wycięciu i przeniesieniu fragmentu filmu są automatycznie usuwane. Program zawiera też zestaw narzędzi do tworzenia finalnego krążka DVD z filmem: od przygotowanie menu po wypalenie w nagrywarce.

Adobe Photoshop Elements 3.0 - mniejszy brat Adobe Photoshop - wyposażony został, w porównaniu do wersji 2.0, w nowe narzędzia fotoretuszerskie, w tym kilka przeniesionych bezpośrednio z "dużego" Photoshopa, np. Spot Healing Brush, za pomocą którego szybko usuniesz wady zdjęcia. W nowym Photoshop Elements 3.0 położono nacisk na wyszukiwanie, organizowanie i wymianę zdjęć, które mogą być podzielone na dowolną liczbę kategorii i podkategorii. Ciekawie zapowiada się opcja &Photo Compare&, ułatwiające porównywanie podobnych fotografii i wybranie najlepszej. Porządkowanie zdjęć ułatwi także ulepszone okno przeglądarki zdjęć i albumów oraz specjalny kalendarz, w którym łatwo odszukasz zdjęcia wg daty. Bardzo interesująco zapowiadają się nowe narzędzia fotoretuszerskie. Zwykłe usuwanie efektu czerwonych oczu - niezbędny element wyposażenia każdego programu graficznego - wymagać ma tylko pojedycznego kliknięcia myszą w obrębie oka lub jego okolicy. Aplikacja samodzielnie poradzi sobie z resztą zadania!


Zobacz również