Domowe centra multimedialne - lepiej niż w telewizorze!


Cyberlink PowerCinema - centrum z tunerem

PowerCinema 6 często nabyć można wraz z tunerem telewizyjnym. Wyróżnia się wśród innych aplikacji tego typu, gdyż zapewnia kompleksową obsługę wszystkich typów multimediów.

W najnowszej wersji programu, oznaczonej numerem 6, dodano m.in. obsługę DMB-TH oraz kodeka H.264, ale nie współpracuje on z telewizją internetową (dodatkowo w Polsce wspierany jest tylko standard DVB-T). Znacznie zwiększono możliwości biblioteki wideo i zdjęć. Dodano m.in. tryb podglądu miniaturek filmów oraz wyszukiwanie na podstawie tagów (data, ocena). PowerCinema 6 radzi sobie także bezproblemowo z programami radiowymi nadawanymi z użyciem DVB.

PowerCinema 6 wyróżnia się najbardziej niebanalnym interfejsem spośród wszystkich programów w zestawieniu.

PowerCinema 6 wyróżnia się najbardziej niebanalnym interfejsem spośród wszystkich programów w zestawieniu.

Nowością jest także inteligentny interfejs, który dostosowuje się do preferencji użytkownika (ukrywanie nieużywanych opcji). PowerCinema 6 w końcu sam wykrywa maksymalną rozdzielczość ekranu, nie musisz już dostosowywać rozmiaru własnoręcznie.

Niestety, produkt Cyberlinka umożliwia pełne wykorzystanie funkcji zdalnego sterowania tylko z pilotami producenta.

Co wybrać?

Jeśli szukasz dobrego, bezpłatnego programu do obsługi domowego centrum rozrywki, zdecydowanie wybierz Media Portal. Ten mały program, zbliżony interfejsem do Media Center Microsoftu, pozwoli ci na znacznie więcej niż moduł z XP czy Visty. Z kolei jeśli szukasz programu tylko do obsługi telewizji satelitarnej i dodatkowo uważasz się za audiofila, to DVB Dream to aplikacja dla ciebie. Jest prosty w użyciu i nie obciąża tak komputera, jak inne opisywane narzędzia.

Jeśli masz nieco wolnej gotówki, zdecyduj się na J. River Media Center - aplikacja jest niedroga i ma mnóstwo opcji.