Domowe kino

Firma Creative Labs zaprezentowała następcę znanego zestawu DVD – model PC-DVD Encore 6x. Napęd wyposażono w typowe złącze ATAPI (EIDE) oraz cyfrowe wyjście dźwiękowe. W odróżnieniu od poprzednika DVD-ROM działa szybciej – płyty DVD odczytuje z prędkością 5x, zaś krążki CD-ROM z 24x.

Firma Creative Labs zaprezentowała następcę znanego zestawu DVD - model PC-DVD Encore 6x. Napęd wyposażono w typowe złącze ATAPI (EIDE) oraz cyfrowe wyjście dźwiękowe. W odróżnieniu od poprzednika DVD-ROM działa szybciej – płyty DVD odczytuje z prędkością 5x, zaś krążki CD-ROM z 24x.

Podczas pracy zachowywał się cicho, nie było problemów z odczytem dobrych dysków (napęd nie odczytywał mocno zarysowanych krążków, z którymi dawał sobie radę Pioneer 103s). Firmware napędu uniemożliwia odtwarzanie filmów z innych stref niż druga (m.in. Polska).

Domowe kino
Karta dekodera ma nowocześniejszy od poprzedniego układ dekodujacy, który obsługuje technologię Dxr (podwyższania rozdzielczości). Jedną z różnic jest większa maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez kartę – do 1600x1280 (przy odświeżaniu 85Hz) włącznie. Jak większość dostępnych na rynku dekoderów model PC-DVD Encore 6x pozwala oglądać odkodowany obraz zarówno na monitorze komputera jak i na ekranie telewizora. Na karcie znajduje się osobne złącze do zewnętrznego dekodera dźwięku Digital Dolby (AC 3). W przypadku braku dekodera dźwięk stereo może być przesyłany za pomocą złącza mini-jack.

Podczas odtwarzania filmów karta dekodera sprawowała się bardzo dobrze - obraz na monitorze był stabilny, kryształowo czysty i ostry. Równie dobry obraz otrzymaliśmy, podłączając dekoder do telewizora. Dzięki oprogramowaniu można sterować odtwarzaniem, wyszukiwać ujęcia, oglądać dodatkowe sceny, zmienić język itp. Po dokupieniu zestawu głośników firmy Creative Labs można niskim kosztem urządzić prawdziwe cyfrowe kino w domu. W efekcie otrzymujemy zestaw z dość wysoką jakością odbioru za atrakcyjną (w porównaniu z domowymi odtwarzaczami DVD) cenę.