Domowe studio wideo za 220 zł

Przydatna okaże się też opcja dostosowania balansu bieli w filmie - w widoku głównym edytora na zakładce Wideo mieści się mała ikona symbolizująca próbnik kolorów. Kliknięcie ikony wyświetla opcje balansu bieli. Parametr ten można dostosowywać zgodnie z sześcioma predefiniowanymi ustawieniami - światło żarowe, jarzeniowe, dzienne, zachmurzenie, cień, silne zachmurzenie - bądź manualnie, w zakresie od 2000 do 13000 stopni w skali Kelvina. Kontrolę odpowiedniego naświetlenia filmu zapewnia opcja automatycznego dostosowania tonu, oferująca pięć ustawień.

Kolejna nowość to Optymalizator MPEG - o ile MPEG zostanie wybrany jako format pliku wyjściowego, aplikacja automatycznie przeanalizuje zawartość pliku i zaproponuje rozmiar klatki filmu i szybkość transmisji w bitach celem najlepszego kodowania. Ulead VideoStudio 11 Plus wyposażono w funkcję Ad-Zapper, która służy do wycinania reklam z materiału wideo, czyli głównie z filmów i seriali telewizyjnych. Inne przydatne opcje w najnowszej wersji aplikacji to m.in. przechwytywanie napisów do filmów w przypadku importu wideo z płyty DVD i obsługa znaki Unicode, co przydaje się przy tworzeniu napisów w wielu językach.

Szablony motywów umożliwiają tworzenie atrakcyjnych czołówek

Szablony motywów umożliwiają tworzenie atrakcyjnych czołówek

W edycji zaawansowanej VideoStudio 11 użytkownik może operować na większej liczbie ścieżek - oprócz podstawowej ścieżki wideo, tytułowej, dialogowej i audio może korzystać z sześciu tzw. ścieżek nakładki, służących do dodawania efektów, importu obrazów, szablonów ramek, jak również animacji w formacie flash. Podstawowe wydanie VideoStudio oferuje tylko jedną ścieżkę nakładki. Wygląd nakładek można modyfikować dzięki opcjom maskowania i klucza chrominancji, modyfikacja położenia (w tym sposób wyświetlenia i zniknięcia) również nie stanowią problemu.

Jeżeli chodzi o opcje edycji dźwięku (dostępne na zakładce Audio), to aplikacja umożliwia zarówno korzystanie z wbudowanej biblioteki podkładów muzycznych jak i import ścieżek z płyt CD Audio. Bardziej ambitnym umożliwiono tworzenie nowych podkładów w oparciu o zestaw 26 stylów muzycznych (każdy z nich dostępny w kilku odmianach - zakładka Automuzyka) lub nagrywanie własnych. Podkład może zostać wzbogacony jednym z kilku filtrów, w rodzaju pogłosu, przesunięcia tonu, usunięcia szumów itp. Możliwe jest też zwiększenie lub zmniejszenie prędkości odtwarzania dźwięku. Kontrolę nad dźwiękiem zapewnia Mikser dźwięku przestrzennego, m.in. oferujący funkcje zmiany poziomów ścieżek audio.

Balans bieli

Balans bieli