Domowy Internet

Nokia zaprezentowała Media Terminal - domowe urządzenie do wygodnego korzystania z Internetu.

Media Terminal, najnowszy produkt firmy Nokia, to urządzenie domowego użytku umożliwiające dostęp do Intenetu. Terminal jest przeznaczony dla klientów sieci telewizyjnych oraz firm internetowych wykorzystujących transmisję ADSL.

Urządzenie można podłączyć zarówno do telewizora, jak i do monitora komputerowego. Szybki dostęp do Internetu ma pozwolić użytkownikom na posługiwanie się usługami interaktywnymi, takimi jak świadczenia bankowe albo internetowe zakupy. Internauta może też wysyłać i odbierać pocztę elektroniczną, odtwarzać i zapisywać pliki MP3, korzystać z gier sieciowych. Media Terminal Nokii wykorzystuje system Linux. Internetowe funkcje używane przez terminal przygotowano we współpracy z Intelem. Urządzenie obsługuje standardy MHP i ATVEF.

Wśród innych interesujących opcji oferowanych użytkownikom jest też odbiór cyfrowych programów telewizyjnych i ich nagrywanie na wbudowany dysk twardy. Możliwe jest też podzielenie ekranu terminalu na część internetową i telewizyjną. Do terminalu można przyłączyć m.in. drukarkę albo kamerę cyfrową.

Media Terminal ma pojawić się na rynku w II kwartale 2001 r. Będzie to pierwsze z urządzeń Nokii przygotowywanych na podstawie koncepcji Connected Home.


Zobacz również