Domowy fotolab gratis


Image Resizer

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx

Aplikacja z serii Powertoys przygotowanej przez Microsoft. Umożliwia hurtową zmianę rozmiarów zdjęć. Jeśli często wysyłasz swoje zdjęcia pocztą elektroniczną, docenisz jej możliwości. Wprawdzie wiele programów umożliwia zmniejszenie liczby pikseli, ale Image Resizer jest wygodniejszy w użyciu. Wystarczy zaznaczyć w Eksploratorze Windows pliki graficzne, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać z menu kontekstowego opcję Image Resizer. Okno dialogowe daje wybór rozdzielczością w zakresie 640-1024 pikseli lub zdefiniowaną przez użytkownika. Po kliknięciu przycisku Advanced pojawią się dodatkowe opcje: nadpisywania oryginalnych plików oraz konwersji tylko w wypadku, gdy występuje zmniejszenie rozmiaru pliku.

Opanda PhotoFilter 1.0

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.opanda.com

Program dla tych posiadaczy aparatów cyfrowych, którzy chcą oglądać zdjęcia wzbogacone o profesjonalne efekty specjalne. Wprawdzie każdy program do retuszu oferuje mniejszy lub większy zestaw filtrów, jednak próżno szukać w nich symulacji prawdziwych filtrów używanych w aparatach fotograficznych. PhotoFilter 1.0 działa tak, jakby profesjonalny fotograf montował filtry na obiektywie, żeby nadać światłu określony kolor czy efekt. Symuluje w sumie setkę filtrów firm Cokin, Hoya i Kodak. Obsługa programu jest bardzo prosta - wystarczy otworzyć zdjęcia, wybrać odpowiedni filtr i ustawić siłę jego oddziaływania na zdjęcie.

PIXresizer 1.0.9

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://bluefive.pair.com

Zdjęcia z aparatów cyfrowych z reguły mają duże rozmiary, np. 2560x1920, które są po prostu za duże do szybkiego przesyłania pocztą elektroniczną czy publikacji w Internecie. Bez pomniejszenia nie zmieszczą się również na monitorze. Takie problemy rozwiąże PIXresizer, który umożliwia hurtową zmianę rozmiarów plików graficznych. Efektem pracy programu są grafiki o mniejszych rozmiarach. Umożliwia również konwersję plików graficznych pomiędzy popularnymi formatami.

JAlbum 5.2.2

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.datadosen.se

Parę kliknięć myszą wystarczy, żeby z użyciem tego programu utworzyć ze zdjęć internetową galerię. JAlbum wygeneruje potrzebny kod HTML oraz miniatury fotografii. Umożliwia nadanie galerii indywidualnego wyglądu, oferując do wyboru gotowe szablony HTML, arkusze stylów i ikon. Jeśli znasz HTML, możesz wprowadzić własne modyfikacje. Gotową galerię możesz umieścić na stronie WWW lub nagrać na płycie CD/DVD. Do działania program wymaga maszyny wirtualnej Java.

Visualizer PhotoResize 3.91

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.freeimagebrowser.com

Jeśli chcesz szybko obrobić dużo plików graficznych, powinieneś dokładniej poznać możliwości tego łatwego w obsłudze programu. Oferuje dwa tryby pracy: automatyczny lub edycji pojedynczej grafiki. Pozwala na zmianę rozmiaru i kadrowanie grafiki, dopasuje proporcje boków lub wstawi znak wodny. Umożliwia dodanie tekstu we wskazanym miejscu obrazka, z określeniem kroju i koloru czcionki.

Fotoalbumy

Każdy chce pokazać swoje zdjęcia przyjaciołom czy rodzinie. Zdjęcia cyfrowe możesz zaprezentować w ciekawej formie, korzystając z odpowiednich programów, które zamienią je w fotoalbum czy internetową galerię.

Easy JPEG Printer 2.0

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.jgraff.addr.com

Umożliwia wydrukowanie na jednej stronie wielu zdjęć. Automatycznie skaluje obrazki, żeby dopasować je do rozmiarów strony. Pozwala na dodawanie informacji o dacie oraz opisu. Do wyboru są dwa warianty układu: pionowy lub poziomy. Przygotowane strony program może również wysłać pocztą elektroniczną.

Virtual Photographer 1.44

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.optikvervelabs.com

Jest to bezpłatna wtyczka do programu Photoshop, dodająca cyfrowym obrazom uroku analogowych zdjęć. Naprawdę warto ją wypróbować. Umożliwia dodawanie efektownych prześwietleń, kolorów tworzących harmonijne, czarno-białe motywy czy zmiękczanie zdjęć, nadające im zmysłowy nastrój. Oferuje duży wybór predefiniowanych efektów i spore możliwości konfiguracji każdego z nich.

Photoshop Album Starter Edition 3.0

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.adobe.com

Jest to bezpłatna wersja programu Photoshop Album, pozbawiona wprawdzie niektórych funkcji, ale można korzystać z niej bez ograniczeń czasowych. Jak przystało na firmę Adobe, program jest starannie opracowany, ma przejrzysty, intuicyjny interfejs, ale zaskakuje niewielka liczba narzędzi do fotoretuszu - tylko automatyczna korekta poziomów i kontrastu, przycinanie i obracanie, jakby producent liczył, że użytkownik da się jeszcze namówić na zakup Photoshopa. Mocną stroną programu jest obsługa formatu PDF, w którym może zapisywać zebrane zdjęcia, co ułatwia dzielenie się nimi z przyjaciółmi i rodziną. W tym formacie zapiszesz pokazy slajdów, pocztówki, kalendarz czy albumy fotograficzne.

Cyfrowi pomocnicy

Obróbka graficzna to nie jedyne operacje, jakie wykonuje się na cyfrowych zdjęciach. Często modyfikacji wymagają same pliki, np. chcesz zmienić ich nazwy. Poza tym aparat zapisuje wiele dodatkowych informacji o warunkach wykonania zdjęć. Możesz je nie tylko odczytać, ale wykorzystać do innych zadań, choćby sortowania. Jednak pod warunkiem, że masz właściwy program.

Dup Detector 3.20

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.prismaticsoftware.com

Program automatycznie wyszukuje powtarzające się zdjęcia, oszczędzając użytkownikowi wiele czasu. Jest obowiązkowym wyposażeniem, gdy chcesz pozbyć się duplikatów z twardego dysku. Najpierw odczytuje zawartość wskazanych przez użytkownika katalogów i porównuje ze sobą zapisane w nich pliki graficzne. Analizuje przy tym piksel po pikselu - dlatego skuteczność rozpoznawania jest najwyższa w wypadku nieobrobionych zdjęć. Na życzenie może wyszukać grafiki, które zostały zapisane jako lustrzane odbicia.

Amok Exif Sorter 2.2

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.amok.am

Program bezpłatny do użytku domowego. Pomaga zmienić nazwy plików i sortować na podstawie informacji zapisanych w formacie EXIF - to oparte na Javie narzędzie odczytuje informacje EXIF z pojedynczych plików graficznych lub ze wszystkich w wybranym katalogu. Następnie kopiuje je, przenosi lub zmienia nazwy, w zależności od twoich wymagań. Grafiki możesz sortować według kryteriów wysokości lub szerokości obrazu, modelu aparatu, daty wykonania czy wartości przesłony. Wprowadzone ustawienia można zapisać jako profil. Pliki do przetworzenia dodasz również techniką przeciągnij i upuść. Amok Exif Sorter 2.2 obsługuje wyłącznie format JPG. Działa w systemie Windows, a także Linux i MacOS.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: