Domowy fotolab gratis


Exif Viewer 2.40

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.amarra.de

Jeśli podczas przeglądania grafiki chcesz sprawdzić, w jakich warunkach wykonano dane zdjęcia, przyda się ten bezpłatny program. Wyświetla datę i tryb wykonania zdjęcia, wartość przesłony, czas naświetlania, zbliżenie i ustawienie lampy błyskowej. Te informacje aparat zapisuje w pliku. Na życzenie Exif Viewer może wyświetlić obok siebie informacje z dwóch plików, ułatwiając porównanie na przykład oświetlenia. Oferuje funkcje eksportowania danych do plików tekstowych lub arkuszy Excela oraz oblicza różne statystyki.

Joe 3.5.A

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.toolsandmore.de

Jeśli musisz zmienić nazwy setek plików, najlepiej wykorzystać do tego Joe, bo oferuje większe możliwości niż inne tego typu programy. Przykładowo, może łączyć tekst z numeracją konfigurowaną według indywidualnych potrzeb. Na życzenie Joe może całkowicie zmienić oryginalne nazwy lub zachować je częściowo. Przy tym pozwala określić, od której do której litery zachować oryginalną nazwę, licząc od początku lub od końca nazwy. Nieprzyjemnych niespodzianek podczas zmiany nazw unikniesz, korzystając z podglądu.Gdy chcesz wstawić numerację do nazw, zwróć uwagę na kolejność plików (możesz je sortować według różnych parametrów).

MetaStripper 0.92

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://photothumb.com/metastripper

Program usuwa z plików graficznych JPG metadane, czyli informacje zapisane w formatach EXIF, COM i IPTC. Umożliwia automatyczne przetworzenie dowolnej liczby plików jednym kliknięciem myszy. Nie zastępuje oryginałów, lecz tworzy pliki o innych nazwach. Po usunięciu metadanych pliki graficzne mają mniejszą objętość i w ten sposób lepiej nadają się do publikacji w Internecie. Inna korzyść - w ten sposób usuniesz z plików graficznych informacje, których nie chcesz ujawniać, takie jak godzina wykonania, model aparatu czy numer seryjny.

Inspector smart recovery 4.5

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.pcinspector.de

Każdemu, kto ma aparat cyfrowy, może przydać się program smart recovery, który potrafi odzyskać omyłkowo skasowane zdjęcia. Operacji nie da się cofnąć z wykorzystaniem aparatu, chociaż zdjęcie nadal jest na karcie pamięci, a jedynie informacja o nim została usunięta ze spisu zawartości. W tym momencie do akcji wkracza program ratunkowy i zapisuje na twardym dysku utracone dane. Rodzaj karty pamięci nie ma znaczenia dla smart recovery, który rozpoznaje wszystkie używane formaty plików. Ważne: po przypadkowym skasowaniu nie formatuj karty ani nie rób nowych zdjęć, bo zamażesz utracone fotografie.

Fotonarzędzia specjalnego przeznaczenia

Nawet najbardziej rozbudowany program graficzny nie oferuje wszystkich funkcji, które mogą ci się przydać. I posiadacze Photoshopa niekiedy muszą sięgnąć po inne programy, np. w celu przygotowania okładek na płytę, wygaszaczy ekranu czy oznaczenia grafik znakiem wodnym. Wiele bezpłatnych aplikacji realizuje właśnie takie specyficzne zadania.

Centarsia 1.3

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://alhena-design.com/centarsia

Program tworzy automatycznie z wielu miniatur nowy obrazek przypominający mozaikę. Taka mozaika jest dobrym testem na spostrzegawczość, bo dopiero po bliższym przyjrzeniu się widać, co przedstawiają pojedyncze obrazki. Chcąc ją przygotować, najpierw wybierz jeden obrazek na wzór, a następnie pliki, które staną się elementami mozaiki. Na koniec wybierz funkcję Actions | Run Mosaic.

gPhotoShow Free 1.6.1

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.gphotoshow.com

To utrzymywany z wpływów reklamowych program do tworzenia własnych wygaszaczy ekranu. Użytkownik może wybrać klika plików graficznych w formatach BMP, GIF lub JPG, które będą wyświetlane, gdy zrobisz sobie przerwę w pracy. W oknie konfiguracyjnym określasz, jak długo ma być wyświetlany jeden obrazek i jakie efekty przejść pojawią się między kolejnymi obrazkami. Poza tym ustalasz, czy wygaszasz będzie wyłączany, gdy wykryje ruchy myszą albo naciśnięcia klawiszy. Wygaszasz ekranu możesz wzbogacić o motyw muzyczny, który będzie odtwarzany w pętli.

JpegCrops 0.6.22 beta

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://ekot.dk/programmer/jpegcrops

Bardzo interesujący program, umożliwiający wykonywanie bezstratnych operacji na plikach JPG, m.in. obracanie i kadrowania. Ponieważ nie przelicza ponownie grafiki w formacie JPG, nie następuje utrata jakości podczas obróbki zdjęcia. W ten sposób najlepiej dopasujesz zdjęcia do fotograficznych proporcji 3:2 (w takich proporcjach zdjęcia są wywoływane w fotolabach). Obsługa programu jest prosta. Po wczytaniu wszystkich plików JPG z wybranego katalogu program wyświetla prostokątną ramkę o proporcjach boków 3:2, do której dopasowujesz kolejne zdjęcia i zmieniasz ich wielkość. Czas potrzebny na edycję jednego zdjęcia to raptem kilka sekund, później możesz oddać je do wywołania.

WinMorph 3.01

Domowy fotolab gratis
Informacjehttp://www.debugmode.com

Oprogramowanie do morfingu - tworzy płynne sekwencje filmowe przekształcenia jednego obrazu w drugi. Wbudowany edytor wideo pozwala wykonywać proste operacje na plikach z animacjami. Obsługuje najbardziej popularne formaty plików graficznych i wideo, a także format Flash. Może pracować samodzielnie lub jako wtyczka do popularnych edytorów wideo, m.in. Adobe Premiere.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: