Domowy monitoring, czyli dwie nowe kamery IP firmy Panasonic

Panasonic zaprezentował dwie nowe kamery IP pozwalające na prowadzenie monitoringu pomieszczeń przy wykorzystaniu Internetu.

Wyjeżdżacie na wakacje/ferie i obawiacie się złodziei? Zostawiliście dziecko pod opieką niani i boicie się, że wasza pociecha jest źle traktowana? Jeżeli tak, być może powinniście zainteresować się najnowszymi kamerami firmy Panasonic o oznaczeniach BL-C101A i BL-C121A.

Domowy monitoring, czyli dwie nowe kamery IP firmy Panasonic

Panasonic BL-C121A

Urządzenia pozwalają na prowadzenie monitoringu pomieszczeń - pierwsze podłączamy do Internetu za pomocą przewodu, natomiast drugie wyposażone zostało w technologię WiFi (802.11b/g). Przekazywany przez nie obraz z dźwiękiem (transmitowany on jest z prędkością do 30 klatek na sekundę) można śledzić z każdego miejsca na świecie za pomocą podłączonego do sieci komputera lub telefonu komórkowego. Sprzęt korzysta z matryc CMOS oraz oferuje tryb 1 Lux Color Night View, czujnik ruchu i możliwość zbudowania systemu monitorującego korzystającego z maksymalnie 16 kamer. Warto też wspomnieć o kodowaniu strumieni za pomocą protokołów SSL.

Model BL-C101A wyceniono na 130 USD, natomiast model BL-C121A na 200 USD.