Domysły potwierdzone: kolejny Microsoft Office w 2006 roku

Bill Gates oficjalnie potwierdził pojawiające się na niektórych portalach przypuszczenia, że kolejna wersja Microsoft Office pojawi się na rynku w 2006 roku, czyli dokładnie 3 lata po wersji poprzedniej, Microsoft Office 2003. Wiadomo, że w nowej edycji szczególny nacisk zostanie położony na usprawnienia dotyczące obiegu dokumentów w dużych grupach roboczych.

W czasie wypowiedzi o najnowszym pakiecie biurowym, Gates korzystał z nazwy "Office 12". Jak podkreślał, ulepszenia dotyczyć będą przede wszystkim pracy grupowej, w tym zarządzania uprawnieniami i przepływem dokumentów.

W 2006 roku mają się ponadto pojawić kolejne, udoskonalone edycje oprogramowania serwerowego powiązanego z pakietem Office. Niektórzy specjaliści z branży twierdzą nawet, że w przyszłym roku zadebiutuje nowy serwer Excela.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, premiera nowego Microsoft Office miała nastąpić wraz z premierą Longhorna. Wiadomo już jednak, że plany się zmieniły i pakiet biurowy pojawi się na rynku nieco wcześniej.


Zobacz również