DonaMon Fan - coś więcej niż chłodzenie

Nie tak dawno prezentowaliśmy zewnętrzne chłodzenie firmy Elecom, przeznaczone dla komputerów przenośnych. Japońska firma EverGreen posiada w swojej ofercie podobne rozwiązanie o nazwie DonaMon Fan Ver 2.0, które jednak poza możliwością schłodzenia w letnie upały naszego notebooka oferuje kilka ciekawych dodatkowych funkcji.

DonaMon Fan Ver 2.0 to urządzenie przeznaczone do chłodzenia spodu naszego notebooka. W obudowie o wymiarach 299 x 168 x 24 mm umieszczono wentylator obracający się z maksymalną prędkością 2500 obr/min, którego średnica to 6 cm. Jeżeli jednak dysponujemy nieco większym modelem komputera, producent umożliwił rozbudowę "podstawki" o następne dwa wentylatory, dzięki czemu jej głębokość zwiększa się do 249 mm. Podczas pracy trzech wiatraków urządzenie generuje hałas rzędu 23 dB.

DonaMon Fan - coś więcej niż chłodzenie

DonaMon Fan Ver 2.0

To jednak nie wszystko na co stać nowe chłodzenie. Dysponuje ono bowiem dodatkowo slotem, w którym możemy umieścić 2,5-calowy dysk twardy, czytnikiem kart pamięci oraz hubem z trzema portami USB 2.0.

Urządzenie waży (łącznie z dyskiem) 650 g i można je kupić w zestawie z dodatkowymi dwoma wentylatorami za 74 USD.