Donald Trump uruchomi swój własny portal społecznościowy

Po skomplikowanych relacjach między byłym prezydentem USA a mediami społecznościowymi, powstaje nowa platforma mająca walczyć z Big Techem.

Donald Trump uruchomi swój własny portal społecznościowy

Zgodnie z komunikatem prasowym pochodzącym z jednej z firm Donalda Trumpa, były prezydent USA uruchomi nową sieć społecznościową o nazwie Truth Social, której deklarowanym celem ma być przeciwstawienie się tyranii Big Tech, czyli tzw. Wielkiej Piątki, do której należą dominujące firmy komputerowe i programistyczne, w tym: Google, Amazon, Facebook, Apple oraz Microsoft.

Trump Media and Technology Group poinformowało, że portal społecznościowy rozpocznie wersję beta w listopadzie, a szersze wdrożenie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

Stworzyłem Truth Social i TMGT, aby przeciwstawić się tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, w którym talibowie są obecni na Twitterze, a twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony.

Trump został zbanowany na Twitterze po tym jak wielu jego zwolenników zainspirowanych polityczną narracją, zaatakowało budynek Kapitolu, doprowadzając do zamieszek, w których zginęło kilka osób, w tym oficer policji. Twitter wytłumaczył, że ograniczenie powstało ze względu na ryzyko dalszego podżegania do przemocy. Blokadę wystosował również Facebook.

Były prezydent pozwał platformy zarzucając im cenzurę i naruszenia pierwszej poprawki, która w rzeczywistości dotyczy rządu, a nie prywatnych firm. Jednak mimo toczącego się pozwu i powstającej sieci Truth Social, nie chce on rezygnować z Twittera i na początku tego miesiąca poprosił sędziego okręgowego USA o nakaz przywrócenia konta.

Zobacz także: Lidl: tanie narzędzia warsztatowe - aktualna oferta

Źródło: cnet.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: