Dong Nguyen wyjaśnia, dlaczego Flappy Bird zniknęło z Google Play i App Store

W ciągu ostatnich tygodni szalenie wymagająca i prosta do bólu mobilna gra Flappy Bird zdobyła olbrzymią popularność na całym świecie. Mimo czerpania z niej ogromnych zysków, jej twórca, czyli programista o nazwisku Dong Nguyen, zdecydował się usunąć ją ze sklepów z aplikacjami. Dzisiaj wyjaśnił, jakie były przyczyny tej decyzji.

W ciągu ostatnich kilku tygodniu posiadacze smartfonów i tabletów z systemami Google Android oraz Apple iOS oszaleli na punkcie gry o nazwie Flappy Bird. O sukcesie tego tytułu pisaliśmy na łamach PC Worlda jeszcze w zeszły weekend. Jej twórca, Dong Nguyen, dzięki umieszczonym w grze reklamom był w stanie zarobić nawet 50 tysięcy dolarów dziennie. Wielkie zdziwienie wywołał więc fakt, że zdecydował się on zrezygnować z tych pieniędzy i usunął Flappy Bird z zasobów sklepów z aplikacjami Google Play i App Store.

Przyczyny tej decyzji z początku owiane były tajemnicą, ale twórca Flappy Bird udzielił w końcu wywiadu Forbesowi, w którym odpowiedział na pytania dotyczące powodów swojej decyzji. Przekonywał w nim, że stworzona przez niego gra nigdy nie miała osiągnąć takiego rozgłosu. To miał być prosty tytuł, który miał pozwolić garstce osób zabić trochę czasu. Okazało się jednak, że tytuł ten zaczął uzależniać ludzi na całym świecie, którzy poświęcali grze długie godziny. To, a nie kwestie praw autorskich, miało być przyczyną usunięcia gry.

Zobacz również:

  • Android 12 specjalnie dla graczy. Globalny tryb Gaming Mode w drodze
  • Apple Watch zmierzy ciśnienie krwi? Wkrótce to będzie możliwe!
Dong Nguyen wyjaśnia, dlaczego Flappy Bird zniknęło z Google Play i App Store

Dong Nguyen nie podzielił się przy tym w wywiadzie informacją, ile dokładnie zarobił na Flappy Bird do tej pory. Warto też pamiętać, że usunięcie gry ze sklepów z aplikacjami nie powoduje automatycznego odcięcia się od wszystkich zysków. Gra nadal zainstalowana jest przecież na milionach smartfonów i tabletów na całym świecie, dzięki czemu pieniądze z reklam stale płyną do dewelopera - po prostu nie będzie płynąć ich coraz więcej.

źródło: forbes.com