'Doom 3: Resurrection Of Evil' - nowe informacje

W styczniowym numerze magazynu Game Informer znalazły się nowe informacje na temat zapowiedzianego przez id Software pierwszego dodatku do trzeciej odsłony Dooma.

Wraz z id nad dodatkiem pracują programiści ze studia Nerve Software. Producenci zapewniają, że dodatek utrzyma przerażający klimat i pełną akcji rozgrywkę. Fabuła gry będzie koncentrować się wokół odkrytego właśnie starożytnego, piekielnego artefaktu.

Wydarzenia, w których dzięki "Resurrection Of Evil" będziemy brać udział, toczą się dwa lata po wydarzeniach kończących podstawową wersję gry. Tym razem jednak gracze wcielą się w innego przedstawiciela korpusu marines, który został skierowany do pomocy dr Elizabeth McNeal, zajmującej się badaniem tajemniczej budowli, znajdującej się na planecie. Badania prowadzą do odkrycia starożytnej broni, znanej jako "Artefakt". Ponieważ broń zagraża istotom piekielnym pragnącym unicestwić ludzkość, wysyłają one trzech demonicznych łowców w ślad za "piechociarzem".

"Doom 3: Resurrection Of Evil" wzbogaci podstawową wersję gry o nowe lokacje, potwory i rodzaje broni - fanów poprzednich edycji gry ucieszy zapewne fakt, że w grze pojawi się klasyczna dubeltówka. Na wszystkich nowych mapach, które przyniesie ze sobą dodatek, będzie można również toczyć pojedynki w trybie multiplayer (w rozgrywkach będzie mogło brać udział do ośmiu graczy jednocześnie). Dat premiery dodatku nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że rozszerzenie będzie wymagało podstawowej wersji gry.


Zobacz również