Doom 3: Resurrection of Evil - horroru ciąg dalszy

Firmy id Software i Activision, oficjalnie zapowiedziały wydanie pierwszego dodatku do kultowego 'Dooma 3'. Nie wiadomo jeszcze kiedy 'Doom 3: Resurrection Of Evil', trafi do rąk graczy - pewne jest jednak to, że rozszerzenie będzie wymagać podstawowej wersji gry.

Jak na id Software przystało, pierwsze informacje są dość enigmatyczne. Wiemy, że wraz z id nad dodatkiem będzie pracować również studio Nerve Software. Producenci zapewniają, że dodatek utrzyma przerażający klimat i pełną akcji rozgrywkę. 'Doom 3: Resurrection Of Evil' wzbogaci podstawową wersję gry o nowe lokacje, potwory i rodzaje broni - pojawi się m.in. klasyczny, dwulufowy shotgun.

"Doom 3 definiuje nowy rodzaj kinowej akcji w grach FPS, a planowany przez nas dodatek kontynuuje założenia podstawowej wersji gry, oferując tę samą przerażającą atmosferę w nowych lokacjach i nową, choć klasyczną broń - dwulufowego shotguna" - powiedział Todd Hollenshead, dyrektor wykonawczy id Software. "Po przeżyciu horroru jakiego dostarczył Doom 3, w 'Resurrection of Evil' gracze będa mieli okazję przeniknąć głębiej w struktury UAC, aby odkryć kolejne sekrety i technologie, które pozwolą im zniszczyć piekielne istoty zdecydowane unicestwić ludzkość".

Akcja 'Doom 3: Resurrection Of Evil' rozpocznie się tuż po wydarzeniach kończących podstawową wersję gry. Fabuła dodatku będzie koncentrować się wokół odkrytego właśnie starożytnego, piekielnego artefaktu. Ponieważ znalezisko jest kluczem do zyskania władzy nad istotami piekielnymi, mieszkańcy tego smutnego miejsca nie ustają w próbach odzyskania go z rąk ludzi.

Na wszystkich nowych mapach, które przyniesie ze sobą dodatek, będzie można również toczyć pojedynki w trybie 'multiplayer'. Kiedy dodatek trafi do sklepów jeszcze nie wiadomo.

Fanom gry poszukującym ułatwień proponujemy zestawy kodów do podstawowej wersji gry:

Doom 3 - dowolny poziom w każdej chwili

Doom 3 - wybrana broń na zawołanie


Zobacz również