Doom 3 - nowa mapa i demo do testów wydajnościowych

Firma VIA Technologies udostępniła "viavga_d3_bench" - pełną detali geometrycznych i imponujących efektów świetlnych kompaktową mapę do gry wieloosobowej w Dooma 3 oraz demo, które pozwoli Wam zmierzyć wydajność waszego sprzętu. Oba pliki można już znaleźć na naszym serwerze FTP.

Jej autorem mapy jest Josh 'b0rg' Holmes, znany twórca map i autor poświęconej grom komputerowym oficjalnej strony firmy - VIA Gamers Arena. Dzięki nowej mapie posiadacze najnowocześniejszych komputerów będą mogli w pełni docenić możliwości silnika graficznego wykorzystanego do produkcji Dooma 3.

Mapa "viavga_d3_bench" wykorzystuje oryginalne elementy graficzne z gry "Doom 3" oraz kilka specjalnie zaprojektowanych źródeł światła. Jest w niej szereg małych i dużych pomieszczeń, zaprojektowanych z obfitym wykorzystaniem efektów wizualnych. Każdy obszar jest mocno oświetlony licznymi punktowymi i projekcyjnymi źródłami światła. Mapa wykorzystuje też szereg efektów specjalnych, takich jak tłukące się szkło i elementy oświetlenia, powierzchnie lustrzane, wybuchające zbiorniki z gazem i beczki z paliwem, itp. Mapa, na której równomiernie rozmieszczono broń, amunicję, pancerze i apteczki, umożliwia rozgrywkę w trybie pojedynku, 'free for all' oraz zespołowego deathmatchu.

Via udostępniła również, służące do pomiaru wydajności platform PC, demo nagrane podczas wieloosobowych rozgrywek na "viavga_d3_bench" - jego twórcy twierdzą, że jest ono mniej więcej dwukrotnie bardziej wymagające, od tego, które dołączono do gry. Oba pliki można już znaleźć na naszym serwerze FTP.

Pliki do pobrania:

Doom 3: 'viavga_d3_bench' map

Doom 3: 'viavga_d3_bench' demo

VIA Gamers Arena


Zobacz również