Doom III: Resurrection of Evil debiutuje w Europie

Pierwszy oficjalny dodatek do strzelaniny id Software - "Doom III: Ressurection of Evil" trafił właśnie do europejskich sklepów. Nie wiadomo jeszcze, czy i kto wyda rozszerzenie w Polsce - warto pomyśleć więc o zdobyciu oryginalnej, angielskiej wersji gry.

Przypomnę tylko, że nad "Resurrection Of Evil" wraz z id Software pracują programiści ze studia Nerve. Akcja dodatku rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach kończących podstawową wersję gry. W dodatku, gracze wcielą się w przedstawiciela korpusu marines, który został skierowany do pomocy dr Elizabeth McNeal, zajmującej się badaniem tajemniczej budowli, znajdującej się na planecie. Poza nowymi misjami, dodatek, który wymaga podstawowej wersji gry, wzbogaca "Dooma III" m.in. o specjalną zbroję z wbudowaną latarką oraz o dwa nowe rodzaje broni dubeltówkę i karabin grawitacyjny.

Na wszystkich nowych mapach dostępnych w dodatku można również toczyć pojedynki w trybie 'multiplayer', w których może brać udział do ośmiu graczy jednocześnie. W rozszerzeniu zaimplementowano także nowy tryb rozgrywek sieciowych - "capture-the-flag", który został stworzony przy współpracy specjalistów z firmy Threewave, odpowiedzialnych m.in. za powstanie tego trybu dla pierwszej części "Quake'a".


Zobacz również