Doom III na Xboxa z trybem co-operative

Activision zdradza że, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, w xboxowej wersji Dooma III będzie dostępny tryb współpracy, w który będzie można grać również za pośrednictwem Internetu. Wersja PC gry tego trybu będzie pozbawiona – w Sieci na pecetach będzie można grać tylko w trybie 'deathmatch'.

Początkowo przedstawiciele Vicarious Visions, pracujący nad konsolową wersją gry, twierdzili że w xboxowym Doomie będzie dostępny tryb co-op dla dwóch graczy na podzielonym ekranie. Teraz okazało się jednak, że ten tryb gry będzie również dostępny do rozgrywek w Sieci (za pośrednictwem usługi Xbox Live), a udział w nim będzie mogło brać do czterech osób jednocześnie.

Pecetowa wersja gry na pewno będzie oferować tryb 'deathmatch' dla co najmniej czterech graczy - trybu współpracy będzie jednak pozbawiona. Odpowiada to wcześniejszym zapowiedziom ID, które twierdzi, że Doom III na PC będzie zorientowany przede wszystkim na rozgrywki w trybie gry pojedynczej.

Data premiery gry nie jest jeszcze znana, jednak fanów gry z pewnością ucieszy fakt, że podczas tegorocznej Game Developers Conference, John Carmack powiedział że Doom III jest "naprawdę blisko".