Doom wraca do kin - kolejny zamach na kinematografię?

Producenci filmowi potrafią mocno zaskakiwać. Całkiem niedawno ruszyły prace nad nowym filmem wzorowanym na grze Doom. Tym razem, zgodnie z obowiązującą ostatnio świecką tradycją, produkcja ta zostanie nagrana w 3D.

Pierwsza (nieudana) ekranizacja gry Doom miała miejsce w roku 2005, kiedy to na ekrany kin wszedł film o tym samym tytule. Dość powiedzieć, że "dzieło" nie zebrało zbyt pochlebnych recenzji krytyków oraz uznania szerszej publiczności. Jak donosi serwis What's Playing, horror powraca - już niebawem zobaczymy kolejny film wzorowany na grze Doom.

Póki co, wiadomo jedynie że wydarzenia przedstawione w tej produkcji nie będą nawiązywać do fabuły poprzedniego filmu (a to już spory plus). Co więcej, całość ma zostać zrealizowana w trzech wymiarach. Obecnie, producent poszukuje pisarza który podjąłby się zadania stworzenia scenariusza Doom.

Na razie nie jest znana ewentualna data premiery filmu. Miejmy jednak nadzieje, że twórcy wyciągną wnioski ze spektakularnej porażki pierwszej części Doom'a.