Dopalanie dla Slot-1

Firma Kingston Technology rozpoczęła sprzedaż układu TurboChip 566 - opartego na procesorze Celeron - który umożliwi zwiększenie wydajności starszych komputerów.

Kingston Technology przedstawiła najnowszy układ z serii procesorowych upgrade'ów. TurboChip 566 jest przeznaczony do instalowania na płytach głównych, wyposażonych w złącze Slot-1, w których magistrala jest taktowana zegarem 66 MHz. Nowy układ Kingston jest oparty na procesorze Intel Celeron. Dzięki jego zastosowaniu użytkownicy starszych komputerów z procesorami Pentium II będą mogli prawie dwukrotnie zwiększyć wydajność swoich desktopów bez konieczności wymiany płyty głównej.

"TurboChip 566 jest przeznaczony do płyt głównych z układami Pentium II. Obecnie stosuje się przede wszystkim nowy rodzaj złącza procesorowego - Socket 370, co pozostawiło użytkowników starszych płyt z gniazdem Slot-1 praktycznie bez możliwości unowocześnienia komputera. Korzystając z naszego najnowszego produktu, będą oni mogli prawie dwukrotnie zwiększyć moc obliczeniową komputerów" - powiedział Andrew Goldberg, przedstawiciel Kingston Technology.

Układ TurboChip 566 ma kosztować 239 USD. Wraz z procesorem nabywcy otrzymają również radiator z wiatraczkiem i specjalny regulator napięcia.


Zobacz również