Doradca Putina okazał się właścicielem strony z torrentami

Nowy doradca Władimira Putina do spraw związanych z internetem okazał się właścicielem jednego z rosyjskich serwisów z torrentami. Herman Klimenko oficjalnie sugeruje właścicielom praw autorskich przymykanie oka na piractwo w biedniejszych krajach, podczas gdy jego strona pozwala na pobieranie nielegalnych materiałów.

49-letni Herman Klimenko został nowym doradcą Władimira Putina i ma pomagać mu w sprawach związanych z internetem. Urzędnik dał się poznać jako osoba, która sugeruje właścicielom praw autorskich do treści cyfrowych chronionych prawem autorskim przymykanie oka na to, że internauci w ciężkiej sytuacji materialnej pobierają materiały z pirackich serwisów.

Klimenko przekonuje, że wzrost poziomu życia i poprawianie się sytuacji ekonomicznej obywateli pójdzie w parze z płaceniem za treści cyfrowe. Dostawcy usług multimedialnych według Klimenko powinni poczekać z forsowaniem u internautów uiszczania opłat.

Zobacz również:

  • Jak nauczyć się obcego języka? Z tymi aplikacjami spełnisz swoje postanowienia noworoczne

Dystrybutorzy treści cyfrowych są rozczarowani postawą doradcy Władimira Putina. Wygląda na to, że oprócz przekonania o słuszności swoich racji Herman Klimenko może mieć interes w tym, by piractwo w Rosji utrzymywało się na wysokim poziomie.

Doradca Putina okazał się właścicielem strony z torrentami

Doradca Władimira Putina ma swój serwis z torrentami

Jak donosi serwis TorrentFreak.com pojawiły się informacje, że Klimenko jest właścicielem Torrnado.ru, czyli jednego z rosyjskich serwisów umożliwiającego pobieranie treści chronionych prawem autorskim z wykorzystaniem sieci torrent.

Nie wygląda na to, żeby Klimenko samodzielnie zarządzał tą stroną, ale odpowiada za nią firma należąca do niego. Nowy doradca Putina nie kryje zresztą tego, że uważa torrenty za świetne rozwiązanie, które samo w sobie nie jest nielegalne.