Doro: proste w obsłudze telefony dla dzieci i ludzi starszych

Na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowano wiele ciekawych modeli telefonów. Wśród nich znalazły się również takie przeznaczone dla dwóch, często zaniedbywanych, grup odbiorców - dzieci oraz ludzi starszych.

Większość firm, prezentujących modele swoich telefonów na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie, prześcigało się w ilości nowoczesnych rozwiązań implementowanych w takich urządzeniach. Firma Doro przedstawiła jednak kilka ciekawych propozycji skierowanych do dwóch, często zaniedbywanych, grup odbiorców - dzieci oraz osób starszych.

Przedstawiciele szwedzkiej firmy są zdania, że osoby w podeszłym wieku mają często niezwykle duże kłopoty w opanowaniu obsługi zaawansowanych technologicznie urządzeń. Dlatego właśnie Doro zaprezentowało telefony niezwykle proste w użyciu. Przeznaczone są one jedynie do wykonywania kilku podstawowych czynności (takich jak dzwonienie, wysyłanie smsów czy szybkie wybieranie numerów alarmowych).

Jerome Arnaud, prezes spółki Doro, uważa że telefony jego firmy już teraz cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem.

"Tworząc telefony proste w obsłudze idealnie utrafiliśmy w gusta niektórych klientów. Urządzenia te posiadają przyciski z przypisanymi do nich najważniejszymi funkcjami. Co więcej, na ekranie wyświetlają się polecenia sformułowane w jasny i przejrzysty sposób."

Niezwykle przydatne (i jednocześnie kontrowersyjne) rozwiązanie posiadają również modele telefonów przeznaczone dla dzieci. Na przykład urządzenie o nazwie WiGAMO One posiada aplikację umożliwiającą rodzicom namierzenie ich pociech za pomocą GPS.