Doro: proste w obsłudze telefony dla dzieci i ludzi starszych

Na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowano wiele ciekawych modeli telefonów. Wśród nich znalazły się również takie przeznaczone dla dwóch, często zaniedbywanych, grup odbiorców - dzieci oraz ludzi starszych.

Większość firm, prezentujących modele swoich telefonów na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie, prześcigało się w ilości nowoczesnych rozwiązań implementowanych w takich urządzeniach. Firma Doro przedstawiła jednak kilka ciekawych propozycji skierowanych do dwóch, często zaniedbywanych, grup odbiorców - dzieci oraz osób starszych.

Przedstawiciele szwedzkiej firmy są zdania, że osoby w podeszłym wieku mają często niezwykle duże kłopoty w opanowaniu obsługi zaawansowanych technologicznie urządzeń. Dlatego właśnie Doro zaprezentowało telefony niezwykle proste w użyciu. Przeznaczone są one jedynie do wykonywania kilku podstawowych czynności (takich jak dzwonienie, wysyłanie smsów czy szybkie wybieranie numerów alarmowych).

Doro: proste w obsłudze telefony dla dzieci i ludzi starszych

Jerome Arnaud, prezes spółki Doro, uważa że telefony jego firmy już teraz cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem.

"Tworząc telefony proste w obsłudze idealnie utrafiliśmy w gusta niektórych klientów. Urządzenia te posiadają przyciski z przypisanymi do nich najważniejszymi funkcjami. Co więcej, na ekranie wyświetlają się polecenia sformułowane w jasny i przejrzysty sposób."

Niezwykle przydatne (i jednocześnie kontrowersyjne) rozwiązanie posiadają również modele telefonów przeznaczone dla dzieci. Na przykład urządzenie o nazwie WiGAMO One posiada aplikację umożliwiającą rodzicom namierzenie ich pociech za pomocą GPS.