Dorośli dominują

Z opublikowanego właśnie w USA raportu wynika, że z Internetu wciąż korzysta dużo mniej młodzieży niż dorosłych - nawet w czasie wakacji.

Z opublikowanego właśnie raportu w USA raportu wynika, że z Internetu wciąż korzysta dużo mniej młodzieży niż dorosłych - nawet w czasie wakacji. Raport przygotowała firma Jupiter Media Metrix.

Okazuje się, że dorośli internauci spędzają w Sieci prawie trzy razy więcej czasu (średnio 837 minut miesięcznie) niż ich młodsi koledzy - którzy surfują 264 minuty w miesiącu. "Przyznam, że tak wyraźna różnica mocno nas zdziwiła - sądziliśmy, że proporcje będą bardziej wyrównane. Oczekiwaliśmy również, że latem gwałtownie wzrośnie liczba młodych ludzi korzystających z Internetu - nic takiego jednak nie nastąpiło" skomentował wyniki raportu Jared Blank, analityk Jupiter Media Metrix.

Według ekspertów, główną przyczyną tak wyraźnej dominacji dorosłych w Internecie jest fakt, iż większość z nich korzysta z zasobów Sieci w czasie pracy. Z raportu wynika również, że w ciągu ostatniego roku liczba dorosłych internautów zwiększyła się o blisko 18% - w tym samym czasie liczba nastolatków surfujących po Internecie wzrosła tylko o 11%.