Dostał uwagę za korzystanie z Firefoksa

Uczeń w miejscowości Newville (Pensylwania, Stany Zjednoczone) dostał uwagę. Nie byłoby w tym niczego dziwnego - w końcu miliony uczniów na całym świecie otrzymują codziennie bury - gdyby nie fakt, że powodem do pisemnego upomnienia było prawdopodobnie uruchomienie Mozilli Firefox zamiast Internet Explorera.

Jeśli wierzyć skanowi umieszczonemu na witrynie UploadGeek, uczeń otrzymał uwagę za uruchomienie programu o nazwie "Foxfire.exe".

Nauczyciel nalegał, by zamknął on niepotrzebną aplikację i kontynuował pracę, ale uczeń - można domniemywać - wykazał się wyjątkową impertynencją. Nie zrezygnował z programu, puścił mimo uszu dwa ostrzeżenia i bronił się twierdząc, że wspomniany "Foxfire.exe" to tylko lepsza przeglądarka, a on sam nie robi niczego złego.

Zobacz również:

  • Firefox - historia aktualizacji [06.10.2021]
  • Firefox 93 - kolejna edycja przeglądarki już gotowa
  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [wrzesień 2021]

W ramach kary anonimowy wychowanek w najbliższą środę odsiedzi 2 godziny w klasie. Gdyby się nie pojawił, grozi mu zawieszenie w obowiązkach ucznia.

Dostał uwagę za korzystanie z Firefoksa
Aktualizacja: 18 grudnia 2007 07:41

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez dyrektora szkoły, skan z uwagą został sfabrykowany. Owszem, jeden z wychowanków otrzymał pisemne upomnienie, ale nie chodziło o karę za używanie Mozilli Firefox zamiast Internet Explorera.