Dostawca szafirowego szkła dla Apple iPhone 6/iPhone 6 Plus i Watch składa wniosek o upadłość

Współpracująca z Apple firma GT Advanced, która dostarcza szafirowe szkła dla iPhone 6, iPhone 6 Plus i zegarka Watch, ma poważne problemy finansowe.

Szafirowe szkło to materiał, który w ostatnich miesiącach gościł w wielu spekulacjach dotyczących smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Ostatecznie okazało się, że ten oczekiwany przez fanboy'ów Apple element nie znalazł w nich zastosowania jako ochrona wyświetlacza pozostając jednakże składową obiektywu i Touch ID.

Podczas premiery nowych iPhone'ów byliśmy też jednak świadkami premiery pierwszego przedstawiciela nowej dla Apple grupy urządzeń, czyli zegarka Watch, który oferowany ma być w trzech wersjach. Niestety urządzenie to nie trafi na rynek w tym roku, natomiast samo Apple, jak twierdzi Brian Blair, analityk Rosenblatt Securities, może mieć problemy z jego produkcją. Premiera rynkowa zegarka nie nastąpi więc ponoć wcześniej jak w lutym 2015 roku i to w dodatku jedynie w mocno ograniczonym zakresie.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Masz starszego Apple Watch? Koniecznie zaktualizuj watchOS

Dzisiaj pojawiły się nowe doniesienia, które faktycznie mogą być źródłem opisanego problemu. Firma GT Advanced, która dostarcza szafirowe szkła dla iPhone 6/iPhone 6 Plus i zegarka Watch ogłosiła bowiem, że szykuje się do złożenia wniosku o upadłość zgodnie z Rozdziałem 11 Kodeksu Upadłościowego (Chapter 11). Dzięki niemu będzie mogła dalej funkcjonować przechodząc pod nadzorem sądu reorganizację do momentu aż będzie mogła wypełnić zobowiązania wobec wierzycieli. Zdaniem obserwatorów rynku na takie kłopoty GT Advanced wpływ mogła mieć decyzja Apple, które nie zdecydowało się na wykorzystanie szafirowych szkieł w nowych iPhone'ach.