Dostęp bezprzewodowy według Della

Michael Dell na targach CTIA Wireless 2001 przedstawił własną wizję przyszłości Internetu.

Podczas odbywających się w Las Vegas targów CTIA Wireless 2001 założyciel i prezes firmy Dell Computer, Michael Dell, powiedział, że większość klientów na świecie oczekuje bezprzewodowego dostępu do Internetu, ale tylko wtedy, gdy "będą mogli opierać się na istniejących standardach i korzystać z prostych w obsłudze notebooków". M. Dell uważa, że prawdziwy bezprzewodowy dostęp do Internetu powinien być realizowany przy użyciu urządzeń służących do przetwarzania danych, takich jak notebook, a nie telefon komórkowy, który jest urządzeniem do przekazywania głosu.

Klienci potrzebują szybkiego i pełnego dostępu do Internetu, gdy są poza domem, uczelnią czy biurem. Małe urządzenia mogą być używane np. do wysyłania i odbioru poczty elektronicznej. Jednak udostępnianie danych w sieci oraz przeglądanie zawartości Internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego nie mogą konkurować z dużym ekranem i wielozadaniowym notebookiem. Klienci instytucjonalni, poczynając od instytucji naukowych, kończąc na dużych przedsiębiorstwach, już teraz szybko wdrażają Wi-FiT (znany również jako IEEE 802.11b) - standard bezprzewodowej komunikacji notebooków z siecią lokalną dzięki wykorzystaniu fal radiowych.

Zobacz również:

  • Najlepsze antywirusy dla macOS 2023
  • Disney & Marvel Games Showcase - kiedy się zacznie, jak oglądać i czego się spodziewać?

Obserwując trendy na rynku, Michael Dell stworzył zestaw produktów i usług przydatnych klientom w łatwym przejściu ze środowiska stacjonarnego do przenośnego. Do takich należą m.in. pokazane na targach bezprzewodowe urządzenia Dell TrueMobile. Rozwiązania oferują punkty dostępowe, stacje bazowe oraz kontrolery bezprzewodowej sieci.

Do sprzedaży niebawem ma trafić również Dell Mobile Office Server dla małych i średnich firm. Rozwiązanie to zapewni łatwy dostęp głosowy do poczty elektronicznej za pomocą zwykłego telefonu. Firma poinformowała również o wdrożeniu, na razie bezpłatnego i próbnego, dostępu do bezprzewodowych sieci Wi-Fi na lotniskach w Austin, Dallas i Seattle oraz w kilku sieciach hoteli.

Więcej informacji:

www.dell.com