Dostęp do polskich dóbr kultury za pomocą telewizorów Samsung Smart TV

Cztery ważne instytucje udostępniają część swoich cennych meteriałów audiowizualnych za pomocą multimedialnych aplikacji dostepnych na telewizorach Samsung Smart TV.

Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Teatr Wielki - Opera Narodowa to pierwsze w Polsce instytucje, które umożliwiły dostęp do swoich bogatych zasobów, często niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. W aplikacjach można znaleźć ogromną liczbę zdjęć prezentujących dzieła sztuki, ważne dla historii i kultury materiały audiowizualne, a także praktyczne informacje o placówkach – aktualności, wiadomości o wystawach i godzinach otwarcia. Wszystko to jest dostępne za pomocą podłączonych do sieci internet urządzeń Samsung Smart TV (telewizorów z serii D i E oraz Blu-ray z serii E).

Aplikcje różnią się miedzy sobą nie tylko wyglądem, ale także zawartością. W przypadku Muzeum Narodowego w Warszawie użytkownik może oglądać eksponaty wzbogacone o opisy katalogowe. Muzeum Powstania Warszawskiego udostępniło m.in. wywiady oraz animacje. Aplikacja Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pozwala na zapoznanie się z materiałami zakulisowymi oraz wywiadami z aktorami. Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) daje dostęp do blisko 2 000 cennych materiałów takich jak filmy, spektakle, koncerty, wykłady, audycje itp.

Z aplikacji instytucji kultury można korzystać na telewizorach Samsung z dostępem do platformy Smart TV z serii D, E oraz w najbliższym czasie w serii F. Wystarczy podłączyć telewizor do Internetu przez WiFi lub kabel sieciowy aby uzyskać dostęp do najbardziej aktualnych i wyczerpujących informacji ze świata kultury i sztuki. Aplikacja została stworzona przez firmę Infor IT Sp. z o. o. i przeszła przez proces certyfikacji w Samsung Electronics Research & Development Polska.