Dostępny bez recepty

AntiVirenKit 8.07 przynosi kilka ważnych zmian w stosunku do poprzednich wersji...

AntiVirenKit 8.07 przynosi kilka ważnych zmian w stosunku do poprzednich wersji.

Według producenta, program potrafi rozpoznać i usunąć obecnie ponad <nobr>26 000</nobr> wirusów.

Dostępny bez recepty
Nowością jest moduł analizy periodycznej, który umożliwia automatyczne sprawdzanie dysków lokalnych i sieciowych w określonych przedziałach czasu (np. w nocy, gdy obciążenie sieci jest niewielkie).

Interfejs użytkownika nie różni się od poprzednich wersji. Użytkownik ma do wyboru dwie aplikacje: do DOS i Windows 95/98. Na zamówienie może również otrzymać wersję do Windows 3.x lub skorzystać z programu AVKLITE uruchamianego bezpośrednio z linii poleceń DOS. Działa on trochę szybciej w wersji okienkowej, a jego wywołanie można umieścić w pliku autoexec.bat, co spowoduje, że dysk (dyski) sprawdzany będzie przy każdym uruchomieniu komputera. Oprócz głównego programu w pakiecie znajduje się także Strażnik AVK, mała pracująca w tle aplikacja, która sprawdza wpływające do komputera dane pod kątem zagrożenia wirusowego (obecnie niedostępna w Windows NT). Jeżeli program natrafi na podejrzany plik, dostęp do niego jest blokowany (niezależnie czy pochodzi z dyskietki, z załączników do listu e-mail, czy jest ściągany z Internetu).

AntiVirenKit w wersji 8.07 wykrywa nie tylko znane zagrożenia, ale może także potencjalnie wykrywać nowe wirusy, za pomocą tzw. metod heurystycznych. Możliwa jest również analiza referencyjna wybranych plików (czyli czuwanie nad niekontrolowanymi zmianami w plikach) oraz przeszukiwanie archiwów (plików spakowanych większością znanych archiwizerów). Pakiet jest wzbogacony o leksykon, zawierający opis 6500 najczęściej występujących wirusów.