Dota2: chińska drużyna zdobyła w e-sportowym turnieju rekordowe...5 mln USD!

W e-turnieju można wygrać naprawdę potężne pieniądze. Potwierdziła to chińska drużyna NewBee, która zdobywając tytuł Mistrzów Dota 2 "zgarnęła" 5 mln USD.

Wczoraj o godzinie 18:00 naszego czasu na Key Arena w Seattle odbył się finał turnieju The International 2014 w grę Dota 2. Do tej pory w jego kilkuletniej historii do finału zawsze wchodziła ukraińska drużyna Natus Vincere. Tym razem jednak uplasowała się ona poza pierwszą trójką, zaś w rozstrzygającej rozgrywce po raz pierwszy spotkały się dwie chińskie drużyny: NewBee i Vici Gaming. Co ważne, smaczku tej emocjonującej rozgrywce dodawała ogromna pula nagród. Zwycięzca miał bowiem "zgarnąć" rekordową kwotę przekraczającą nieco ponad 5 mln dolarów, natomiast na konto przegranego na "otarcie łez" wpłynąć miała również całkiem pokaźna suma blisko 1,5 mln USD.

W finale, który był między innymi transmitowany na żywo na jednym z kanałów ESPN, mistrzowską formę potwierdziła drużyna NewBee (w drodze do finału pokona wszystkich przeciwników), która nie pozostawiła złudzeń konkurentowi pokonując go trzy do jednego.

Zwycięzca e-sportowego turnieju: drużyna NewBee

Zwycięzca e-sportowego turnieju: drużyna NewBee

__________

Jak widać, uprawiając e-sport z sukcesami można zarobić więcej niż najlepsi na świecie sportowcy święcący triumfy w konkurencjach, za którymi niestety nie idą potężne pieniądze. Weźmy tutaj pod uwagę np. Tomasza Majewskiego, dwukrotnego mistrza olimpijskiego, który na milion dolarów musiał ciężko pracować ładnych kilka lat.