Dotcom zapowiada wyjątkowo bezpieczną usługę pocztową

Kim Dotcom zapowiedział uruchomienie usługi pozwalającej na "wyjątkowy" poziom szyfrowania wiadomości e-mail.

Ostatnio osoby korzystające z usług szyfrowania wiadomości e-mail z pewnością zaskoczyła nieprzyjemnie informacja o zamknięciu serwisu Lavabit. Być może ucieszy je jednak wiadomość, że Kim Dotcom szykuje podobne rozwiązanie, które, co ważne, pracować ma w oparciu o serwery znajdujące się poza Stanami Zjednoczonymi.

Usługa oferować ma ponadto "wyjątkowy" poziom szyfrowania, co oznacza m.in., że funkcje takie jak np. wyszukiwanie wiadomości będą dostępne jedynie po stronie użytkownika. Dyrektor wykonawczy serwisu Mega, Vikram Kumar, zapewnia też, że odczyt e-maili użytkowników nie będzie możliwy, gdyż nie będą przechowywane żadne klucze deszyfrujące. Tym samym naciski ze strony agencji wywiadowczych nie będą miały sensu.

Zobacz również:

  • Najlepsze usługi przechowywania danych w chmurze - Ranking 2021

Przed tym, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy (UK, Kanada, Australia, Nowa Zelandia) nie cofną się przed niczym, aby uzyskać dostęp do zaszyfrowanych danych ostrzegał w udzielonym niedawno wywiadzie dla TorrentFreak Kim Dotcom. Jego zdaniem władze Nowej Zelandii opracowują obecnie przepisy, które będą wymagały od dostawców usług z funkcjami szyfrowania, aby udostępniali oni agencjom wywiadowczym klucze pozwalające na odczytanie danych użytkowników.