Dotcomguy - Facet.com

Internetowego szaleństwa ciąg dalszy: pewien człowiek postanowił zmienić swe nazwisko na bardziej "internetowe" i zamieszkać "w sieci".

Niedawno informowaliśmy o tym, jak pewne amerykańskie miasteczko postanowiło zmienić swoją nazwę na "bardziej internetową". Jeszcze dalej posunął się Mitch Maddox, 26-letni informatyk z Dallas. Zmienił on swoje nazwisko na "Dotcomguy" ("Facet.com") i postanowił przeżyć rok w całkowitej izolacji, komunikując się ze światem zewnętrznym wyłącznie za pomocą komputera podłączonego do Internetu. Zamknięty w swym mieszkaniu za pomocą Internetu robi zakupy, rozmawia z przyjaciółmi i udziela wywiadów. Jego życie śledzone jest przez kilka zamontowanych w mieszkaniu kamer.

Niektórzy izolację Maddoxa porównują z eksperymentem Biosfera, podczas którego grupa naukowców została zamknięta w samowystarczalnej szklanej kopule. Inni uważają, że to tylko pomysł na niezłe pieniądze, bowiem Maddoxa sponsoruje wiele firm komercyjnych, umieszczając na jego stronie swoje reklamy.

Więcej informacji: www.dotcomguy.com/