Double Fine samodzielnym wydawcą Psychonauts

Psychonauts to platformówka z mocno zakręconą fabułą wydana w 2005 roku przez Majesco. Jej producentem było studio Double Fine. Obecnie deweloper został jedynym wydawcą Psychonauts, co oznacza, że jeśli kupicie grę, to pieniądze popłyną bezpośrednio do kieszeni osób odpowiedzialnych za jej wykonanie.

Swego czasu gra Psychonauts nie odniosła ogromnego sukcesu komercyjnego, ale zebrała doskonałe recenzje i z biegiem lat zyskała grono wiernych fanów. Sytuacja przypomina nieco tą związaną z grą Beyond Good & Evil studia Ubisoft. Jeśli nie graliście w dzieło Double Fine to możecie je nabyć chociażby w serwisach GOG i Steam.

Zyski ze sprzedaży Psychonauts trafią teraz bezpośrednio do studia Double Fine, które stało się jedynym wydawcą gry. Oczywiście, wpierw swoją dolę zainkasują kanały dystrybucyjne, ale poza tym pieniądze trafią do tych, którym się one należą za pracę nad tą platformówką, w której zwiedzamy zakamarki różnych ludzkich umysłów.

Wiadomość tę przekazała Anna Kipnis z Double Fine na swoim koncie Twitter. Nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone prze dewelopera, ale informacja ta jest pewna. Firma posiada prawa wydawnicze także do wersji gry rozprowadzanej za pomocą Xbox Originals w Xbox 360 Marketplace.

Należy dodać, że osobą, która miała największy wpływ na kształt gry Psychonauts jest Tim Shafer odpowiedzialny także za Day of the Tentacle, Full Throttle i Grim Fandango oraz uczestniczący w powstawaniu serii Monkey Island.