Down in The Dumps

Gra firmowana przez Philipsa i Haiku Studios to walka o przetrwanie. I nie było by w tym nic dziwnego, przecież w większości gier trzeba o coś tam walczyć, gdyby nie to, że mamy przetrwać na .. śmietniku.

Gra firmowana przez Philipsa i Haiku Studios to walka o przetrwanie. I nie było by w tym nic dziwnego, przecież w większości gier trzeba o coś tam walczyć, gdyby nie to, że mamy przetrwać na .. śmietniku.

Otóż pewnego lata, pewna nieco szurnięta, rodzinka wracała z wakacji. Czas kosmicznego lata powodował, że na autostradach między planetarnch był bardzo duży ruch i co gorsze po ulicach jeździli nietrzeźwi recydywiści. Cóż, niespodziewane zderzenie i pojazd rodziny Bulwiastych spada parę mil świetlnych w dół, na obcą planetę - Ziemię. Na szczęście wszyscy wychodzą cało z opresji dzięki lądowaniu na miękkim, ale śmierdzącym wysypisku śmieci

Twojm zadaniem jest pomóc Bulwiastym wydostać się z tej zagrożonej ekologicznie planety. Aby to zrobić musisz pozbierać, porozrzucane po śmietnisku części rozbitego statku. Twoje pierwsze zadanie to odebrać część szczurowi, który wciąż robi kawały i strzela z dwóch przestarzałych pistoletów. Poza tym wdaje mu się, że ma coś wspólnego z Clintem Estwoodem i Strusiem Pędziwiatrem, bowiem oprócz ciągłego machania "gunami" biega tak szybko, że czasem nawet go nie widać. Ty będziesz sterował synkiem rodziny Bulwiastych, który jest nieco niezdyscyplinowany i skory do bardzo głupich żartów, a poza tym ma kumpla (coś jakby kosmiczny pies), który zwie się Stinky!

Gra swoim humorem przypomina filmy o rodzinie Simpsonów. Może się też kojarzyć z filmem Toy Story, ponieważ postacie gry, obrazy, animacja w pewien sposób naśladują tego typu kreskówki. Są tu wspaniałe ruchy kamer, które śledzą ruch postaci, a wszystko to w trójwymiarowym środowisku.

Down in The Dums jest świetnie animowaną przgodówką, której oprócz bardzo dobrze zrealizowanych ruchów postaci w wiernie oddającym śmietnikowe środowisku otoczeniu, są przezabawne dialogi postaci.

Wydawca: Philips/Haiku Studios

Dystrybucja: IPS

Wymagania:

System: DOS

Procesor: 486DX4

Grafika: SVGA

RAM: 8 MB

Inne: CD-ROM 4x

karta dźwiękowa zgodna z SB