Downgrade z Windows 7 do XP potwierdzony przez Microsoft

Na początku bieżącego miesiąca pisaliśmy o możliwości downgrade'u z Windows 7 do leciwego XP. Informacje te jednak były nieoficjalne. Dziś już wiemy, że taka możliwość będzie istniała na pewno - potwierdził to jeden z pracowników Microsoftu w wywiadzie udzielonym Charlesowi Van Hausenowi.

Downgrade z Windows 7 do XP potwierdzony przez Microsoft

Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o możliwości przejścia z Windows 7 o dwa systemy wstecz - do Windows XP. Anonimowy pracownik Microsoftu potwierdził tą możliwość.

Downgrade dostępny będzie jedynie w przypadku edycji OEM systemów Windows 7 Professional oraz Ultimate i będzie możliwy przez 6 miesięcy od momentu rynkowej premiery następcy Visty, która przewidywana jest jesienią br. (według oficjalnych zapowiedzi Microsoftu ma to być dokładnie 3 lata od premiery Visty, czyli na początku 2010 r.).

Użytkownicy, którzy będą chcieli z jakiegoś powodu wymienić Windows 7 na XP będą mogli cofnąć się do jednej z edycji:

  • Windows XP Professional
  • Windows XP Professional x64
  • Windows XP Tablet Edition

Nie po raz pierwszy Microsoft oferuje możliwość downgrade'u o dwie wersje wstecz. Użytkownicy, którzy wykupują produkty na licencji Volume Licensing mogą w dowolnym momencie "cofnąć się" do starszych edycji systemów Microsoftu.

Więcej informacji: blog Charlesa Van Hausena (w j. ang.)