Dowód osobisty w telefonie? iOS 15 zabezpieczy go twoją twarzą!

Boisz się przechowywać swoje dokumenty w telefonie? Apple ma sposób na zabezpieczenie Twojego dowodu osobistego.

Apple mocno dba o prywatność swoich użytkowników, a każda kolejna funkcja dotycząca bezpieczeństwa danych spędza sen z powiek firmom marketingowym, które nie mogą śledzić internautów.

Face ID
Źródło: apple.com

Face ID

Źródło: apple.com

Najnowsze informacje wskazują, że nadchodzący system operacyjny iOS 15, który zostanie udostępniony jesienią tego roku otrzyma nowy system bezpieczeństwa. Rozwiązanie chronić będzie cyfrowy dowód osobisty zapisany w pamięci masowej iPhone'a. Jak dokładnie działać będzie ta funkcja?

Zobacz również:

Nie powinno dziwić nas, że firma Apple sięgnie po swoje zabezpieczenia biometryczne słynące z ogromnego poziomu bezpieczeństwa. Gigant z Cupertino zamierza zabezpieczyć cyfrowy dowód osobisty z wykorzystaniem Face ID.

Nowa funkcja ma pozwolić na zapisanie cyfrowego dowodu osobistego oraz prawo jazdy bezpośrednio w aplikacji Wallet z pominięciem dedykowanych rozwiązań takich, jak polski mObywatel.

Jeżeli myślisz, że aby odblokować prawo jazdy lub dowód osobisty nie wystarczy klasyczne odblokowanie z wykorzystaniem Face ID. Apple zastosuje bardziej skomplikowaną metodą. Skanowanie twarzy wyglądać będzie podobnie do procesu konfiguracji początkowej Face ID. Aby odblokować cyfrowy dokument będziemy musieli spojrzeć w telefon, rozejrzeć się na boki, zamknąć oczy, podnieść brwi, otworzyć usta i uśmiechnąć się. W ten sposób system dokładnie porówna całą powierzchnię naszej twarzy i zweryfikuje jej autentyczność z zapisanym w pamięci wzorcem.

Niestety rozwiązanie wymyślone przez Apple prawdopodobnie nie zostanie zintegrowane z polskim systemem mObywatel. Oznacza to, że nasze dokumenty nadal znajdować się będą w dedykowanej aplikacji.

Źródło: appleinsider.com