Dr. Mario World - najnowsza produkcja Nintendo zadebiutowała na Androidzie i iOS-ie

Kultowy hydraulik powraca na na urządzenia mobilne! Po miesiącach oczekiwań Nintendo udostępniło grę Dr. Mario World.

Nintendo przez wiele lat stroniło od smartfonów, aż wreszcie - w 2016 roku, zdecydowano się na wydanie Super Mario Run. Choć produkcja nie do końca okazała się sukcesem na jaki liczyło Nintendo, to nie zniechęciło to japońskiego producenta do dalszych działań na rynku mobilnym. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że na całe szczęście, bowiem kolejne gry na smartfony od Nintendo były już znacznie wyższej jakości, jak choćby: Fire Emblem: Heroes czy Animal Crossing: Pocket Camp.

Widać wyraźnie, że Nintendo stara się w pierwszej kolejności wykorzystać swoje najpopularniejsze marki. Nie dziwi zatem fakt, że po raz kolejny zdecydowano się na produkcję z popularnym hydraulikiem w roli głównej - Dr. Mario World. Założeniem gry jest walka z wirusami poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych. Zabawa sprowadza się do odpowiedniego układania elementów dostępnych w trzech kolorach. Twórcy na na start przygotowali dla nas pięć światów, 169 plansz oraz kilka postaci, wśród których oprócz Mario znajdują się m.in. Yoshi czy Peach.

Zobacz również:

  • Kultowa seria powraca! Jagged Alliance 3 na zwiastunie
  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch
  • Jak powstały nazwy największych firm technologicznych? Czy wiesz, co oznaczają?

Dr. Mario World jest oczywiście produkcją darmową z opcjonalnymi mikropłatnościami. Wersję na Android można pobrać tutaj, natomiast na iOS-a - tutaj. Niestety, w Polsce Dr. Mario World nie jest jeszcze oficjalnie dostępny. Miejmy nadzieję, że zmieni się to już niebawem.

Warto też przypomnieć, że Nintendo pracuje nad kolejną produkcją na smartfony, a jest nią mobilna odsłona serii wyścigowej Mario Kart. Mario Kart Tour bo o niej mowa, powinna zadebiutować w ciągu nadchodzących miesięcy.