Dragon Age 4 na pierwszych materiałach z rozgrywki!

Wreszcie poznaliśmy pierwsze konkretne informacje na temat Dragon Age 4. Co więcej, Bioware zaprezentowało pierwsze fragmenty z rozgrywki.

Dragon Age 4

Dragon Age 4 nadchodzi

Śmiało możemy stwierdzić, że Dragon Age 4 to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier przez fanów elektronicznej rozrywki. Co więcej, może być to ostatnia szansa dla Bioware na udowodnienie, że wciąż potrafią robić wielkie i nowatorskie gry RPG.

W ostatnich miesiącach na temat Dragon Age 4 pojawiało się coraz więcej informacji, ale próżno w nich było szukać oficjalnych wypowiedzi. Kanadyjskie studio postanowiło wykorzystać start targów Gamescom 2020 i zaprezentowało nam obszerny materiał zza kulis Dragon Age 4. Możemy na nim podziwiać nie tylko elementy rozgrywki, ale również poznaliśmy kilka faktów na temat nadchodzącej produkcji.

Przede wszystkim podkreślono, że trafimy do obszarów, które jeszcze nigdy nie zostały pokazane w żadnej poprzedniej grze z serii. Wielu graczy z pewnością ucieszy również fakt, że nie będziemy wcielać się w potężnego herosa, który ma uratować świat, a "jedynie" zwyczajnego mieszkańca fantastycznych krain. Oczywiście należy się spodziewać, że protagonista Dragon Age 4 w jakiś sposób zostanie uwikłany w "większe sprawy", jednak nowe/stare podejście do roli bohatera brzmi obiecująco.

Blake Jorgensen - szef działu finansów EA, stwierdził niedawno, że Dragon Age 4 zadebiutuje najprawdopodobniej po roku fiskalnym 2022, który zamyka się dopiero w marcu 2022 roku. Możliwe jednak, że na produkcję Bioware nie będziemy musieli tak długo czekać. Na ujawnionym materiale widać bowiem, że prace są na dość zaawansowanym stadium. Co więcej, nagrywane są już sesje z aktorami, którzy podkładają głosy różnym postaciom. Dragon Age 4 trafi na PC oraz konsole nowej generacji - PS5 i Xbox Series X.

Zobacz również: Call of Duty Black Ops Cold War z kreatorem postaci i elementami RPG, mamy pierwszy zwiastun!