Dragon Age: Początek dla Mac OS X na gwiazdkę

Już za kilka dni gra Dragon Age: Początek zostanie udostępniona w wersji dla systemu operacyjnego Mac OS X.

Dragon Age: Początek jeden z przebojów z gatunku cRPG ostatnich tygodni. Produkcja studia BioWare (twórcy takich tytułów jak Baldur's Gate, Mass Effect czy Star Wars: Knights of the Old Republic) to epicka gra fabularna, w której - jak zwykle w takich wypadkach - kierujemy losami bohatera, na którego barki spadło niewdzięczne zadanie uratowania świata przed zagładą.

Tytuł został wydany na początku listopada br. w wersji na Windows i konsole. Posiadacze komputerów Mac, co może wydać się zaskakujące, zagrają w Dragon Age już w grudniu. Zwykle bowiem przeniesienie gry na platformę systemową Apple następuje wiele miesięcy po premierze dla Windows.

Zobacz również:

  • The Sims 4: Razem Raźniej - ile kosztuje nowy dodatek do gry?

Dragon Age: Początek dla Mac OS X powstała dzięki współpracy producenta gr, BioWare oraz spółki TransGaming, opracowującej makowe wydania gier.

Gracze będą mogli pobrać grę w dwóch edycjach, Standard i Digital Deluxe. Druga z wymienionych zawierać będzie dodatkowe materiały, takie jak bonusowe przedmioty, ścieżkę dźwiękową, dodatek "Warden's Keep" (tzw. DLC, czyli "downloadable content", rozszerzający podstawową wersję gry o nową przygodę) oraz zestaw tapet na pulpit.

Oba wydania Dragon Age zawierać będą dodatki The Stone Prisoner (nowa przygoda, umożliwiająca rekrutację golema na towarzysza głównego bohatera) i Blood Dragon Armor (zbroja, z której można korzystać zarówno w Dragon Age, jak i w grze Mass Efect 2, gdy ta wreszcie trafi do sprzedaży).

Cena gry wynosi ok. 50 i 65 dolarów (odpowiednio: koszt wydań Standard i Deluxe). Premiera Dragon Age: Początek na Mac OS X - 21 grudnia 2009 r.

Wymagania sprzętowe gry są następujące:

- system operacyjny: Mac OS X 10.6.2

- procesor: Intel Core 2 Duo

- pamięć operacyjna: 2 GB

- karta graficzna: ATI Radeon X1600/Nvdia GeForce 7300 lub nowsze

- 17 GB miejsca na dysk twardym.

Gry nie będzie można uruchomić na komputerach Mac z procesorami PowerPC i maszynach z chipsetami graficznymi Intel GMA.

Strona producenta: BioWare


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: