Dragon Age ponownie na "kartach" komiksu

Fani uniwersum Dragon Age nie mają na co narzekać. Jak nie serial (o którym niebawem) to zapowiedź komiksu. Co prawda już przy Origins mieliśmy okazję przeczytać komiksową mini-serię, ale wtedy nie poruszała ona przygód znanych z gry bohaterów. Już niebawem się to zmieni.

Dlaczego jednak napisałem "kart" w cudzysłowie? Przyczyna jest prosta. Nowy komiksowy projekt będzie realizowany jedynie w wersji cyfrowej, co akurat mnie, miłośnika tradycyjnych zeszytów bardzo smuci. Za to możemy pocieszać się faktem, że głównymi bohaterami przedstawionej przygody mają być Alistair, Isabella i Varric - co prawda dobór nieco dziwny i lekko nieuzasadniony, ale kto wie może sam komiks nam to lepiej wytłumaczy. Na razie podziwiać możecie art (okładkę?).

Co jednak o komiksie wiemy. David Gaider, a więc główny scenarzysta w BioWare pracuje nad scenariuszem wspólnie z Alexander Freedem - to zdecydowanie dobra nowina, możemy być pewni, że wydarzenia będą trzymały się mocno kanonu. Za rysunki odpowiada komiksowy weteran Chad Hardin, którego twórczość można było podziwiać między innymi w Batmanie, Supermanie czy Zatannie. Wybuchowa mieszanka, ale skoro już o kanon zahaczyliśmy.

Cała historia skupiać ma się na smokach, a raczej tajemnicy kryjącej się za ich pojawieniem w Thedas. Jak dobrze wiemy kanonicznie Alistair zostaje królem Fereldenu i tak też będzie w komiksie. Pierwszy numer komiksu ukaże się w lutym 2012 i będzie go można kupić oczywiście w cyfrowym sklepie Dark Horse.