Dragon Burn 4.0 tworzy VCD/SVCD

Ukazała się kolejna wersja Dragon Burn - aplikacji do zapisu płyt CD/DVD dla użytkowników systemów Mac OS X. Oznaczony numerem 4.0 program wprowadza szereg nowych, przydatnych funkcji.

Czwarta wersja Dragon Burn wprowadza między innymi moduł pozwalający na tworzenie filmów w formacie VCD lub SVCD z plików MPEG-1 i MPEG-2 oraz tworzenie płyt DVD Video z plików VOB. Dodano obsługę dwuwarstwowych nośników DVD+R DL, co daje użytkownikom aplikacji możliwość zapisania 8,5 GB danych na pojedynczej płycie DVD.

Dragon Burn 4.0 tworzy VCD/SVCD

Producent zdecydował się również na poszerzenie listy kompatybilnych z Dragon Burn nagrywarek, (opcja Dynamic Drive Support). Znalazły się na niej również modele nie obsługiwane dotychczas przez oprogramowanie koncernu Apple. Kolejną istotną funkcją, jaka znalazła się w edycji 4.0 jest moduł Picture CD, który umożliwia tworzenie płyt CD ze zdjęciami w formacie JPEG przechwyconymi bezpośrednio z aparatu cyfrowego. Co ciekawe, autorzy programu zadbali o zachowanie kompatybilności z najnowszymi, stacjonarnymi odtwarzaczami DVD, które obsługują nośniki tego typu.

Dragon Burn 4.0 wymaga komputera z systemem Mac OS X 10.1.5, a jego pełna wersja kosztuje 49,95 USD.

Więcej informacji: http://www.ntius.com