Dragon Quest XII - kultowa seria jRPG powraca! Square Enix szykuje prezentację

Już w tym tygodniu odbędzie się wielka konferencja Square Enix, podczas której najprawdopodobniej zobaczymy długo wyczekiwane Dragon Quest XII.

Ostatnia odsłona kultowej serii jRPG - Dragon Quest, zadebiutowała w 2017 roku i z miejsca została okrzyknięta jedną z najlepszych w historii. Nic zatem dziwnego, że gracze regularnie dopytują się twórców o kolejną odsłonę cyklu. Główny reżyser Dragon Quest XI - Yuji Horii, był to tej pory powściągliwy w komentarzach na temat kontynuacji sagi. Wszystko zmieniło się wczoraj, kiedy to na Twiterze Horii napisał:

W podzięce za wasze dotychczasowe wsparcie, będziemy mieli wiele do ogłoszenia. I oczywiście, będziemy mieli więcej na temat "tej gry", jak również... Proszę, oczekujcie tego wszyscy!

Skąd nasze przypuszczenia, że "ta gra" to akurat Dragon Quest XII? Otóż wydarzenie, podczas którego możemy liczyć na nowe ogłoszenia jest ściśle powiązane z 35-leciem serii Dragon Quest. Dodatkowo, co nie zawsze jest standardem, Square Enix zapowiedziało już, że transmisja będzie ogólnodostępna, a przy tym nadawana zarówno w języku japońskim , jak i angielskim.

Niestety, samo wydarzenie odbędzie się w Europie o nietypowej porze - 27 maja (czwartek), o godzinie 5:30. Możecie być jednak pewni, że już rano będziecie mogli przeczytać u nas relację z tego wydarzenia.

Zobacz również:

  • Recenzja: Tales of Arise – recenzja gry. JRPG, w którym można się zakochać

Zobacz również: PS Plus czerwiec 2021 - wiemy, jakie gry otrzymamy za darmo na PS4 i PS5